Վրաստանը շահագրգռված է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմամբ և խորացմամբ: Այս մասին Երեւանում հունվարի 30-ին ՀՀ կառավարության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Այս գործընկերությունը շատ կարևոր է ողջ տարածաշրջանի համար անվտանգության, բարգավաճման և կայուն զարգացման տեսանկյունից:
Միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը մեծ նշանակություն ունի ռազմավարական գործընկերության շրջանակներում ընդհանուր նպատակներին հասնելու համար։ Մեր երկրների միջև կան առանձնահատուկ հարաբերություններ, ինչը պայմանավորված է ոչ միայն աշխարհագրությամբ։ Մեր գործընկերությունը խորապես արմատավորված է երկու երկրների և ժողովուրդների միջև դարավոր պատմություն ունեցող հարաբերություններում:
Վրաստանը պատրաստ է նպաստել տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը, ինչը նրա բարգավաճման նախապայմանն է»,- հավելել է Վրաստանի վարչապետը։
Նա ընդգծել է միմյանց ռազմավարական շահերի, տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ հարգանքի կարևորությունը՝ շնորհակալություն հայտնելով հայկական կողմին Վրաստանի տարածքային ամբողջականության, անձեռնմխելիության և ինքնիշխանության օգտին արտահայտված խոսքերի համար։
«Մեր տնտեսական հարաբերությունները նույնպես կարևոր են, և մենք գոհ ենք միտումներից։ Այդ հարաբերությունները զարգացման ներուժ ունեն, և մենք քննարկել ենք այդ ներուժն օգտագործելու հնարավորությունները»,- նշել է Կոբախիձեն՝ Փաշինյանին հրավիրելով այցելել Վրաստան։

Georgia is interested in developing and deepening of relations with Armenia. This was stated by visiting Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze after the meeting with his Armenian colleague, Nikol Pashinyan, in Yerevan Thursday.
"This partnership is very important for the entire region in terms of security, prosperity, and sustainable development.
The holding of the next session of the [Armenian-Georgian] intergovernmental commission is of great importance for achieving common goals within the framework of the strategic partnership. There are special relations between our [two] countries, which is determined not only by geography. Our partnership is deeply rooted in the centuries-old relations between the two countries and peoples.
Georgia is ready to contribute to peace and stability in the region, which is a prerequisite for its prosperity," the Georgian PM added.
Also, he stressed the importance of respect for each other’s strategic interests, territorial integrity, and sovereignty, and thanked the Armenian side for the words expressed in favor of Georgia’s territorial integrity, inviolability, and sovereignty.
“Our economic relations are also important, and we are pleased with the trends. These relations have potential for development, and we have discussed the possibilities of using this potential,” Kobakhidze noted, and invited Pashinyan to visit Georgia.