Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը մեկնել է Մոսկվա՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների ղեկավարների և ԵՏՀ մրցակցության և հակամենաշնորհային կարգավորման հարցերով կոլեգիայի նախարարի «5+1» ձևաչափով հանդիպմանը:
Հանձնաժողովից NEWS.am-ին հայտնում են, որ քննարկվելու են մրցակցային մարմինների միջև փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված միջոցառումները, անդրսահմանային շուկաներում  մրցակցային իրավիճակի գնահատմանը, այդ թվում՝ մրցակցության վրա ներքին շուկայի պաշտպանության միջոցառումների ազդեցություններին առնչվող և այլ հարցեր, ինչպես նաև անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների ղեկավարների   առաջարկները:

Председатель Государственной комиссии по защите конкуренции Армении Гегам Геворкян отбыл в Москву для участия во встрече руководителей конкурентных органов государств-членов ЕАЭС и министра Коллегии по конкуренции и антимонопольному регулированию ЕЭК в формате «5+1».
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе ГКЗК республики, в Москве будут обсуждены меры, направленные на расширение взаимодействия между конкурентными органами, оценка конкурентной ситуации на трансграничных рынках, в том числе влияние мер защиты внутреннего рынка на конкуренцию, и другие вопросы, а также предложения руководителей конкурентных органов государств-членов.