ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը Կիեւում հանդիպել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկի հետ:
Առանձնազրույցի ընթացքում Ռուսլան Ստեֆանչուկը, ողջունելով Սարգիս Խանդանյանի այցն Ուկրաինա, կարեւորել է երկու երկների միջեւ միջխորհրդարանական կապերի զարգացումը, մասնավորապես` երկու խորհրդարաններում գործող բարեկամական խմբերի փոխայցերի կարեւորությունը:
Սարգիս Խանդանյանը ՀՀ Ազգային ժողովի անունից իր աջակցությունն է հայտնել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի գործընկերներին երկրի համար դժվարին պայմաններում խիզախ գործունեության համար եւ շեշտել միջխորհրդարանական հարթակներում համատեղ գործելու կարեւորությունը: Նա Ուկրաինայի խորհրդարանի ղեկավարին ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային մարտահրավերները, ՀՀ արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, Հայաստան-Ադրբեջան եւ Հայաստան-Թուրքիա բանակցային գործընթացի մանրամասները: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
Ռուսլան Ստեֆանչուկը, կարեւորելով տարածաշրջանային խաղաղության եւ կայունության ամրապնդումը, իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության պահպանմանը եւ ժողովրդավարական զարգացման ուղուն:
Սարգիս Խանդանյանն Ուկրաինա է մեկնել` մասնակցելու ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի աշխատանքներին:

Sargis Khandanyan, Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly (NA) of Armenia, met with Ruslan Stefanchuk, Chairman of the Verkhovna Rada (parliament) of Ukraine, in Kyiv, the NA informs.
During their private conversation, Stefanchuk, welcoming Khandanyan's visit to Ukraine, highlighted the development of parliamentary ties between the two countries, in particular, the importance of mutual visits by the friendship groups operating in the two legislatures.
On behalf of the NA of Armenia, Sargis Khandanyan expressed his support to the colleagues of the Verkhovna Rada of Ukraine for their courageous activities in difficult conditions for their country, and stressed the importance of joint work on interparliamentary platforms. Also, he briefed the speaker of the Ukrainian parliament on the security challenges created around Armenia, the latter's foreign policy priorities, and the details of the Armenia-Azerbaijan and Armenia-Turkey negotiation processes. Reference was made also to the Crossroads of Peace project presented by the Armenian government.
Ruslan Stefanchuk, highlighting the strengthening of regional peace and stability, expressed his unconditional support for preserving Armenia's territorial integrity and the path of democratic development.
Sargis Khandanyan had left for Ukraine to participate in the work of the Bureau of the OSCE Parliamentary Assembly.