Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մեթյու Բրայզան հուսով է, որ Սենատը կհաստատի իր թեկնածությունը Բաքվում ԱՄՆ դիվանագիտական առաքելության ղեկավարի պաշտոնում, հաղորդում է  day.az-ը:
«Ամերիկացիների համար դժավար է հասկանալ այստեղի իրավիճակը: Հուսով եմ, որ նրանք, ովքեր դեմ հանդես կգան իմ թեկնածությանը, կվերլուծեն իրավիճակը եւ օբյեկտիվ որոշումներ կկայացնեն», -լրագրողներին դեկտեմբերի 22-ին ասել է Բրայզան:
Դեսպանի խոսքով` որպես Մինսկի խմբի համանախագահ, ինքը երբեք ոչ օբյեկտիվ դիրքորոշում չի ունեցել, ուստի չի հասկանում, թե ինչու են հայերը դեմ հանդես գալիս Ադրբեջանում դեսպանի պաշտոնում իր նշանակմանը:
Դեկտեմբերի վերջին Բրայզան ավարտում է  դիվանագիտական առաքելությունը Ադրբեջանում: ԱՄՆ-ում հայկական լոբբին դեմ է հանդես գալիս Բրայզայի թեկնածությանը:

The U.S. Ambassador in Azerbaijan Matthew Bryza hopes that the Senate will confirm his appointment to lead the U.S. Embassy in Baku, Azerbaijan, day.az informs.
“It is difficult for people in America to understand the local situation. I hope that those people who are against my appointment will analyze the situation and make an objective decision,” Bryza told reporters on Thursday.
According to the Ambassador as the OSCE Minsk group co-chair he never made any biased decisions and so he doesn’t understand why Armenians are against his appointment as Ambassador in Baku.