Իսկական եղեւնիներն ու սոճիները արհեստականների հետ ոչ մի համեմատություն չունեն, հայտարարեց Երեւանի քաղաքապետարանի ֆիտոդիզայներ Դոնարա Կոստանյանը` անդրադառանալով  Նոր տարվա կապակցությամբ կանաչ զարդարանքներ գնելուն:
«Եղեւնիներն ու սոճիները ճառերի մեջ ամենամեծ էներգետիկան ունեն: Նույնիսկ հատված սոճին էներգետիկան պահպանում է  մոտ երկու ամիս: Տանը սոճի ունենալը նշանակում է  կանաչ դեղատուն ունենալ»,-ասաց Դ. Կոստանյանը:
Իր հերթին «Հայանտառ»-ի գլխավոր անտառապետ Ռուբեն Պողոսյանը հայտարարեց, որ Հայաստանի անտառներում եղեւնիներ չկան, իսկ սոճիներ 2003թ-ից չեն հատվում. «Նոր տարվա համար ծառեր ներկրվում են»,-հայտարարեց Ռ. Պետրոսյանը:

YEREVAN. – Real fir and pine trees are incomparable with artificial ones, Yerevan city hall designer Donara Kostanyan said commenting on purchase of firs for the New Year.
“Pines and oaks have greatest energy among the trees. Having a pine tree at home is equal to having a pharmacy. Artificial firs are of no comparison,” Kostanyan stated.
In his turn, head of forestry organization HayAntar (Armenian forest) adjunct to the Armenian Ministry of Agriculture Ruben Petrosyan said that there are no fir trees in Armenia, while pine trees are prohibited to cut since 2003.