Իսրայելը պատրաստ է դիտարկել իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ խնդրի ռազմական լուծումը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Մոսկվայում Իսրայելի դեսպանի պաշտոնակատար Ալեքսանդր Բեն Ցվին։
«Բոլոր տարբերակները», - պատասխանել է դիվանագետը այն հարցին, թե արդյոք Իսրայելը պատրաստ է դիտարկել Իրանի միջուկային ծրագրի հարցը լուծելու ռազմական տարբերակները:
Մեկնաբանելով Ռուսաստանի Դաշնության և Միացյալ Նահանգների ղեկավարների վերջին հեռախոսազրույցը՝ Բեն Զվին նշել է, որ դա հույս է ներշնչում, բայց միայն այն դեպքում, եթե այն վերածվի իրական գործողությունների։ «Մենք չպետք է մոռանանք, որ Ռուսաստանն իսկապես սերտ համագործակցություն ունի Իրանի հետ։ Եթե Ռուսաստանը այս համագործակցության միջոցով կարող է ազդել, օրինակ, Իրանի միջուկային ծրագրի դադարեցման վրա, ապա սա իսկապես շատ կարևոր քայլ է։ Սա, այո, հույս է տալիս»,- ընդգծել է նա։
«Ես գիտեմ, որ Միացյալ Նահանգները միշտ որոշակի քայլեր կձեռնարկի այս ուղղությամբ։ Եթե Իրանը համաձայնի դրան և դադարի ամեն օր Իսրայելին երկրի երեսից ջնջելու սպառնալիքները, ապա, իհարկե, ավելի խաղաղ գործընթացի հնարավորություններ կլինեն։ Իսկ եթե ոչ, ապա բոլոր տարբերակները բաց են»,- հավելել է Բեն Ցվին։

Israel is ready to consider a military solution to the issue of Iran's nuclear program. Alexander Ben Zvi, Israel's acting ambassador to Moscow, said this in an interview with TASS.
“All options,” the diplomat said when asked whether Israel is ready to consider military options to resolve the issue of Iran's nuclear program.
Commenting on the recent phone conversation between the leaders of the Russian Federation and the United States, Ben Zvi said it was encouraging, but only if it translates into real action. “One should not forget that indeed Russia has close cooperation with Iran. If Russia through this cooperation can influence, for example, the stopping of Iran's nuclear program, then this is really a very important step. This yes, gives hope,” he emphasized.
“I know that the United States will take some steps in this direction always. If Iran agrees to this and stops threatening every day to wipe Israel off the map, then of course there will be opportunities for a more peaceful process. And if not, then all options are open,” Ben Zvi added.