ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն այսօր ընդունել է հայազգի գործարար և բարերար Նուբար Աֆեյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Լիլյա Սիրականյանը։ Հայտնում են էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պետություն-մասնավոր հատվածի արդյունավետ համագործակցության շրջանակներում մասնավոր ներդրումային ֆոնդ ստեղծելու հայեցակարգը, ինչպես նաև Հայաստանի ներդրումային միջավայրի բարելավման և գրավչության բարձրացման վերաբերյալ հարցեր։
Նախարարը նշել է, որ որ ներդրումները կարող են մեծապես նպաստել երկրի տնտեսական զարգացմանը, և կարևոր է համապատասխան պայմանների ստեղծումը օտարերկրյա ներդրողների համար:
Գևորգ Պապոյանը փաստել է, որ նախարարությունն ակտիվորեն աշխատում է ներդրումային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ և պատրաստ է շարունակել համագործակցությունը նորարարական ու տնտեսական աճի համար կարևոր նախաձեռնություններում։

The minister of economy of Armenia, Gevorg Papoyan, on Friday received Armenian businessman and philanthropist Noubar Afeyan, informs the Ministry of Economy of Armenia.
During the meeting, the concept of creating a private Armenian investment fund within the framework of effective state-private sector cooperation, as well as improving the investment climate and increasing the appeal of Armenia, were discussed.
The minister of economy of Armenia noted that investments can greatly contribute to the country's economic development, and it is important to create appropriate conditions for foreign investors.
Papoyan stated that the Ministry of Economy of Armenia is actively working to improve investment conditions in the country and is ready to continue cooperation in initiatives important for innovation and economic growth.