Ռուսաստանը բաց է Հայաստանի հետ համագործակցության համար և պատրաստ է ամեն ինչի, ինչին պատրաստ է հայկական կողմը, Երևանում լրագրողներին է ասել ՌԴ նախագահի միջազգային մշակութային համագործակցության գծով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյը, տեղեկացնում է РИА Новости-ն։
«Վաղը և մյուս օրը ես կհանդիպեմ տարբեր գերատեսչությունների ղեկավարների՝ արտգործնախարարության, մշակույթի նախարարության, կառավարության հետ... Մենք պատրաստ ենք ամեն ինչի, ինչին պատրաստ է հայկական կողմը: Ահա, թերևս, մեր պատասխանը: Ինչին պատրաստ է հայկական երկիրը, մենք պատրաստ ենք դրան»,- նշել է Շվիդկոյը։
Ըստ նրա, խոսքը, մասնավորապես, կինոյի, թատրոնի, բեմարվեստի, գեղարվեստական կրթության ոլորտներում հարաբերությունները զարգացնելու պատրաստակամության մասին է։

Russia is open to collaboration with Armenia and is ready for whatever the Armenian side is ready for. Mikhail Shvydkoy, Special Representative of Russian President on International Cultural Cooperation, told this to reporters in Yerevan on Sunday, RIA Novosti reports.
“Tomorrow and the day after tomorrow I will meet with the heads of various departments [of Armenia]: the foreign ministry, the ministry of culture, the government... We [i.e. Russia] are ready for whatever the Armenian side is ready for. This, perhaps, is our answer. Whatever the Armenian country is ready for, we are ready for that,” Shvydkoy noted.
According to him, this refers, in particular, to the willingness to develop relations in cinema, theater, stage art, and art education.