ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել նաև ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի ու իրավապահ համագործակցության («ԹՊԻՀ») գրասենյակի տնօրեն Զաքարի Բարթերը և ԹՊԻՀ «Քրեական արդարադատության բարեփոխումների» ծրագրի ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանը:
Կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով դեսպանին՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահը բարձր է գնահատել ամերիկացի գործընկերների աջակցությունը Կոմիտեի ստեղծման ու կայացման գործում և շնորհակալություն հայտնել նրանց՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում սերտ համագործակցության, այդ թվում՝ կառույցը պատրաստված կադրերով ու ժամանակակից տեխնիկայով համալրելու գործընթացում ակտիվ ներգրավվածության համար:
Կոմիտեի նախագահը հատկապես կարևորել է ԹՊԻՀ գրասենյակի շարունակական աջակցությունը՝ միտված Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կարողությունների զարգացմանն ու ծառայողների մասնագիտական գիտելիքների կատարելագործմանը: Նշելով, որ կոռուպցիոն հանցագործություններն անդրազգային բնույթ են կրում, Արթուր Նահապետյանն այս տեսանկյունից ընդգծել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում միջազգային համագործակցության կարևորությունը, այդ թվում՝ իրավական փոխօգնության ոլորտում:
ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը, շնորհակալություն հայտնելով Կոմիտեի նորանշանակ նախագահին ջերմ ընդունելության համար, ընդգծել է, որ ամերիկյան կողմն իրապես արժևորում է արդեն իսկ ձևավորված արդյունավետ գործընկերային կապերը Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հետ:
Հանդիպման ավարտին Կոմիտեի նախագահը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում ԱՄՆ դեսպանատան հետ համագործակցության ուղղություններն ու ոլորտները կընդլայնվեն՝ ապահովելով երկկողմ համագործակցության նոր մակարդակ:

The chairman of the Anti-Corruption Committee of Armenia, Artur Nahapetyan, received a delegation led by US Ambassador Kristina Kvien—and which also included the US embassy representatives of the US Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).
The head of the Anti-Corruption Committee of Armenia highly appreciated the support of American partners in the establishment and development of the committee, and thanked them for their close cooperation in the fight against corruption, the committee informed Armenian News-NEWS.am.
The chairman of the Anti-Corruption Committee of Armenia particularly attached importance to the INL bureau’s continuous support aimed at developing the capabilities of the committee and improving the professional knowledge of its employees. Noting that corruption crimes are transnational, Nahapetyan emphasized the importance of international cooperation in the fight against corruption, including in mutual legal assistance.
US Ambassador Kristina Kvien, for her part, stressed that the American side truly values the already established effective partnership relations with the Anti-Corruption Committee of Armenia.
And at the end of the meeting, the chairman of the committee expressed hope that the directions and domains of their cooperation with the US embassy in Armenia will expand in the near future, and ensure a new level of bilateral cooperation.