Լրիվ և անհապաղ հրադադարի մասին համաձայնագրի ձեռքբերումից ընդամենը մի քանի ժամ անց Պակիստանը խախտել է խաղաղության պայմանավորվածությունը, հաղորդում է Hindustan Times-ը։
Լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների համաձայն, Պակիստանի զինված ուժերը հրետակոծություններ և օդային հարձակումներ են իրականացրել մի շարք սահմանային շրջանների վրա, այդ թվում՝ Ռաջաստանի Բարմերում և Ջամմու և Քաշմիրի Բարամուլլայում։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շաբաթ օրը հայտարարեց երկրների միջև հրադադարի մասին և ասաց, որ երկրների միջև բանակցությունները միջնորդվում են Վաշինգտոնի կողմից։
Երկու երկրները համաձայնեցին դադարեցնել բոլոր ռազմական գործողությունները ցամաքում, օդում և ծովում։ Սակայն, Հնդկաստանը հայտարարեց, որ Ինդոսի ջրերի մասին պայմանագիրը կդադարեցվի, և որ Պակիստանի քաղաքացիների համար վիզայի տրամադրման արգելքը կմնա ուժի մեջ։

Just hours after agreeing to a complete and immediate ceasefire, Pakistan violated the peace accord, reports Hindustan Times.
According to media reports, the Pakistan Armed Forces shelled and launched air raids on several border areas, including Barmer in Rajasthan and Baramulla in Jammu and Kashmir.
US President Donald Trump on Saturday announced a ceasefire between the countries and said talks between the countries were mediated by Washington.
The two countries agreed to end all hostilities on land, air and sea. However, India said the Indus Waters Treaty would be suspended and that the visa ban on Pakistani nationals would remain in place.