ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, ի դեմս Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի և ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի, Լոնդոն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) նախագահ Օդիլ Ռենո-Բասոյի հետ: Այդ մասին NEWS.am–ին հայտնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից:
Նախարար Հովհաննիսյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել ՎԶԵԲ նախագահին արդյունավետ համագործակցության համար, որի արդյունքում 2024 թվականին Հայաստանին ուղղված ՎԶԵԲ ներդրումները հասել են ռեկորդային՝ 400 մլն եվրո սահմանաչափի: Ապա, անդրադառնալով ՎԶԵԲ կապիտալի մեծացման գործընթացին Հայաստանի մասնակցության թեմային, Վահե Հովհաննիսյանն ընդգծել է Հայաստանի՝ կառույցի առաքելությանը սատարելու պատրաստակամությունը։
Նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել նաև ՎԶԵԲ առանձին մասնագիտական թիմերի հետ և քննարկել ՀՀ պորտֆելում առկա կարևոր ենթակառուցվածքային ծրագրերի առաջընթացը, ինչպես նաև առկա խնդիրները:

An Armenian delegation, led by finance minister Vahe Hovhannisyan, met with the president of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Odile Renaud-Basso, during a working visit to London.
First, Hovhannisyan thanked the EBRD president for the effective cooperation, as a result of which EBRD investments in Armenia reached a record-breaking 400 million euros in 2024, the Ministry of Finance of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
Then, reflecting on Armenia's participation in the process of increasing the EBRD’s capital, Vahe Hovhannisyan emphasized Armenia's readiness to support the mission of this banking institution.
The aforesaid delegation met also with individual EBRD professional teams, and discussed the progress of important infrastructure projects in Armenia's portfolio, as well as existing issues.