Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գելա Գելաձեին:
Վարչապետը ողջունել է նրա այցը Հայաստան և շնորհավորել պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առիթով: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ պարոն Գելաձեի պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների իրավապահ մարմինների համագործակցությունն առավել ակտիվ և արդյունավետ կլինի: Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ այդ նպատակով ՀՀ Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը:
Գելա Գելաձեն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վարչապետ Փաշինյանին փոխանցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի ջերմ ողջույնները: Վրաստանի ՆԳ նախարարը կարևորել է երկու երկրների միջև դարավոր բարեկամությունն ու կուռ համագործակցությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման:
Մանրամասներ են ներկայացվել Հայաստանի և Վրաստանի ՆԳ նախարարների քննարկումների վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն ու ընդհանուր մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միգրացիայի ոլորտում փոխգործակցությանը, հանցավորության և ապօրինի թմրամիջոցների շրջանառության դեմ պայքարում համատեղ քայլերին ու նոր ստորագրվելիք փաստաթղթերի նախագծերին:

First, the premier welcomed his visit to Armenia and congratulated him on his appointment to this accountable position. Also, Pashinyan expressed hope that during Geladze’s tenure, the cooperation between the law enforcement agencies of the two countries will be more active and effective, and emphasized that the Armenian government will make every effort to this end.
In turn, the Georgian minister of internal affairs highlighted the age-old friendship and solid cooperation between the two countries—and in order to ensure peace and stability in the region.
Subsequently, details were provided on the discussions between the ministers of internal affairs of Armenia and Georgia. It was reported that bilateral cooperation and shared challenges were discussed. Also, they reflected on collaboration in migration, joint steps in the fight against crime and illegal drug trafficking, and draft documents to be signed between the two countries.