«Մենք հավատարիմ կմնանք այս հրադադարին այնքան, որքան մեր թշնամին հավատարիմ կմնա դրան։ Եթե հերթական սխալ քայլն իրականցվի Իրանի դեմ, վստահ եմ, որ մեր պատասխանը շատ ավելի ցավոտ կլինի»։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 24-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ–ում ԻԻՀ փոխդեսպան Բահրամ Թոհերին։
«Ինչպես արդեն տեղյակ եք, պատերազմը, որը Իրանը չէր ցանկանում, պարտադրվեց նրան։ 12 օր տևեց այդ պատերազմը։ Մեր ժողովուրդը՝ զինված ուժերի ու մնացած կառույցների շուրջ համախմբված, արժանի պաշտպանություն իրականացրեց։ Ի վերջո թշնամին ստիպված եղավ ընդունել հրադադարը։ Ըստ մեր տվյալների, այսօր առավոտվանից հրադադար է հաստատվել, որը, ընդհանուր առմամբ, պահպանվում է»,–ասաց նա։
Հայաստանում Իրանի փոխդեսպանը նշեց, որ Իրանում համերաշխությունն ու միասնականությունն այսօր ավելի բարձր մակարդակի վրա են գտվնում, քան երբևէ։
«Որևէ թույլ կետ մեր ժողովրդի մեջ  և պետական համակարգում գոյություն չունի։ Եթե որևէ թուլություն լիներ, նրանք կշարունակեին իրենց գործողությունները։ Կարող եմ ասել, որ մեր ուժն է նրանց ստիպել գալ այն եզրահանգման, որ պետք է հրդադար ստորագրել»,–ասաց Բահրամ Թոհերին։

We will remain committed to this ceasefire as long as our enemy remains committed to it. If another wrong step is taken against Iran, I am sure that our response will be much more painful. Iranian chargé d'affaires to Armenia Bahram Taheri told this to reporters Tuesday—and regarding the ceasefire that has been reached today between Iran and Israel.
“As you already know, the war that Iran did not want was forced upon it. That war lasted 12 days. Our people, united around the armed forces and other structures, carried out a worthy defense. In the end, the enemy was forced to accept the ceasefire. According to our data, a ceasefire has been established since this morning, which, in general, is being maintained,” Taheri said.
The Iranian chargé d'affaires to Armenia noted that solidarity and unity in Iran were at a higher level today than ever.
"There is no weakness in our people and state system. If there were any weakness, they [i.e. Israel] would have continued their [military] actions [toward Iran]. I can say that it is our strength that forced them to come to the conclusion that a ceasefire should be signed," said Bahram Taheri.