ԱՏՁՄ-ն և Ամերիաբանկն ազդարարեցին ֆինտեխ ոլորտում նախադեպը չունեցող համագործակցության մասին, որի համաձայն Ամերիաբանկը դարձել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) անդամ:
Ամերիաբանկը` որպես ոլորտի Change Maker, միացել է ավելի քան 250 տեխնոլոգիական ընկերություններ միավորող ԱՏՁՄ-ին` վերահաստատելով բանկի ռազմավարական դիրքավորումը և թվային փոխակերպման ճանապարհը շարունակելու իր հանձնառությունը։
Երկու ռազմավարական ոլորտի համագործակցության նպատակն է Հայաստանում ձևավորել ֆինանսատեխնոլոգիական էկոհամակարգ և փոխգործակցության նոր մշակույթ, որը երկուստեք կնպաստի ոլորտների զարգացմանը և առաջընթացին։
2.png (1.81 MB)
Համագործակցության մեկնարկն ազդարարվել է ԱՏՁՄ-ի ամենամսյա հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել Sevan Startup Summit-ի շրջանակում: Մանրամասները՝ տեսանյութում։
ԱՏՁՄ-ի մասին
Առաջատար Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը Հայաստանի տեխնոլոգիական ասոցիացիան է՝ երկրի «հայթեք» էկոհամակարգի առանցքը։ Միության առաքելությունը Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացումն ու երկրի գիտատեխնիկական արդիականացումն է։ ԱՏՁՄ գործունեության հիմնական ուղղություններն են ոլորտի ընկերությունների շահերի պաշտպանությունը, մարդկային ներուժի զարգացումը և Հայաստանի առաջխաղացումը տեխնոլոգիական լուծումների համաշխարհային շուկայում։ 2000 թվականին գործարկված միությանը ներկայում անդամակցում է ավելի քան 250 ընկերություն, ինչն ԱՏՁՄ-ն դարձնում է Հայաստանի հնագույն և խոշորագույն բիզնես-ասոցիացիաներից մեկը։
3-1.jpg (14.29 MB)
Ամերիաբանկը ֆինանսական և տեխնոլոգիական առաջատար հաստատություն է, ՀՀ տնտեսական ոլորտի նշանակալի դերակատարներից մեկը: Թվային փոխակերպման ռազմավարության ներքո՝ Բանկը ներդնում և շարունակաբար կատարելագործում է շուկայում եզակի պրոդուկտներ, ծառայություններ և նորարարական հարթակներ, որոնք միտված են բավարարելու մարդկանց ֆինանսական և ոչ ֆինանսական կարիքները։
4-1.jpg (12.34 MB)
Ամերիաբանկը, որպես դինամիկ զարգացող ֆինտեխ միջավայր, առաջարկում է կյանքի որակը բարելավող ամբողջական լուծումներ:

UATE and Ameriabank have announced a groundbreaking partnership in the fintech sector, whereby Ameriabank has become a member of the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE).
As a Change Maker in the industry, Ameriabank has joined UATE, which unites 250+ tech companies, reaffirming the bank’s strategic positioning and its commitment to following the digital transformation path.
The objective of this partnership between the two strategic sectors is to establish a fintech ecosystem and foster a new culture of collaboration in Armenia, which will contribute to the development and progress of both sectors.
The launch of the partnership was announced during UATE monthly meeting, held as part of the Sevan Startup Summit.
About UATE
The Union of Advanced Technology Enterprises is the technological association of Armenia, the pillar of the country’s high-tech ecosystem. The mission of UATE is the development of Armenia's technological sector and driving the scientific and technical modernization of the country. The primary areas of UATE’s activity are the protection of the interests of companies in the sector, development of human potential and promoting Armenia's presence in the global market of technological solutions. Established in 2000, UATE currently unites 250+ member companies, positioning UATE as one of the oldest and largest business associations in Armenia.
About Ameriabank
Ameriabank is a leading financial and technology company in Armenia, a major contributor to the Armenian economy. In pursuit of digital transformation, the Bank has implemented unique products, services and innovative platforms designed to meet the diverse financial and non-financial needs people have today and keeps on improving them.
Being a dynamically developing fintech environment, Ameriabank offers comprehensive solutions to improve the quality of life.