Հունվարի 22-ին, ժամը 18.02-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երեւանի Հ.Ներսիսյան փողոցի թիվ 7 հասցեում` Ռ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի շենքում, աշխատակցի ոտքը մնացել է վերելակի խցիկի եւ հորանի պատի միջնամասում:
ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որդեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ եւ ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի օպերատիվ խումբը: Հրշեջ-փրկարարները վերելակից դուրս են բերել 54-ամյա Մարիամ Հովսեփյանին, ով, ոտքի վնասվածքով տեղափոխվել է Երեւան քաղաքի թիվ 8 հիվանդանոց: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:

В здании гемологического центра им. Р. Еляна по адресу Нерсисяна 7 22 января нога сотрудницы учреждения застряла между кабинкой лифта и стеной шахты.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Спасательной службы Министерства чрезвычайных ситуаций Армении, по получении сигнала в 18:02 на место выехала 1 дежурная бригада и оперативная группа Центра кризисного управления.
Пожарные-спасатели извлекли из лифта 54-летнюю Мариам Овсепян, которая с травмой ноги была госпитализирована в столичную больницу №8. Медики оценили состояние потерпевшей как удовлетворительное.