«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը կդիմի ժողովրդին՝ կոչ անելով մասնակցել 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին և ևս հինգ տարով երկարաձգել Հայաստանը կառավարելու մեր մանդատը։ Այս մասին հոկտեմբերի 16-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ինչ վերաբերում է մեր շանսերին, ապա գնահատականը կտա ժողովուրդը։ 2021 թվականից իրականացվող քաղաքականության հեղինակները մենք չենք, այլ ժողովուրդը, որը շատ ավելի իմաստուն է, քան ցանկացած քաղաքական գործիչ կամ ցանկացած քաղաքական ուժ։
Խնդիրն այն էր, որ ժողովուրդը չուներ միասնական ձեռք՝ այդ ծրագիրը գրելու համար։ 2021 թվականի ընտրությունների արդյունքներով մենք դարձանք նրանք, ովքեր ձևակերպեցին այդ ծրագիրը իրական Հայաստանի գաղափարախոսության տեսքով և իրականացնում են այն։ Եվ ինձ համար ակնհայտ է, որ ժողովուրդը սատարում է այդ ծրագրին։
Ի՞նչ էին ասում մարդիկ 2021 թվականին։ Նրանք ամեն օր ասում էին, որ պատերազմ է լինելու։ Իսկ ի՞նչ էի ասում ես։ Ասում էի, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պատերազմ չի լինի։
Ինչ վերաբերում է որոշ մարդկանց՝ ընտրությունների արդյունքները կանխատեսելու ունակությանը, ապա արդյո՞ք ընդդիմությունը 2021 թվականին ասում էր, որ պարտվելու է ընտրություններում, իսկ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» հաղթելու է։ Այդ մարդիկ լիակատար վստահությամբ ասում էին, որ հաղթելու են, գալու են իշխանության և գնդակահարելու են։ Ի՞նչ եղավ հետո։ Ո՞վ հաղթեց։ Ժողովուրդը։
100%-ով կարող եք վստահ լինել, որ 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում կհաղթի ժողովուրդը», - նշել է Փաշինյանը։

Партия «Гражданский договор» обратится к народу с призывом принять участие в парламентских выборах 2026 года и продлить наш мандат управления Арменией еще на пять лет. Об этом в беседе с журналистами 16 октября заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Что касается наших шансов, то оценку даст народ. Авторами реализуемой с 2021 года политики являемся не мы, а народ, который гораздо мудрее любого политического деятеля или любой политической силы.
Проблема была в том, что у народа было единой руки, чтобы написать эту программу. По результатам выборов 2021 года, мы стали теми, кто сформулировал эту программу в виде идеологии реальной Армении и реализует ее. И для меня очевидно, что народ поддерживает эту программу.
Что говорили люди в 2021 году? Они каждый день говорили, что будет война. Что говорил я? Говорил, что войны между Арменией и Азербайджаном не будет.
Что касается способности некоторых людей предсказывать итоги выборов, то оппозиция в 2021 году разве говорила, что проиграет на выборах, а «Гражданский договор» выиграет? Эти люди с полной уверенностью говорили, что победят, придут к власти и будут расстреливать. Что случилось потом? Кто победил? Народ.
На 100% можете быть уверенными, что по итогам парламентских выборов 2026 года победит народ», - отметил Пашинян.