Հայաստանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարների առանձնազրույցին հաջորդել է ընդլայնված կազմով հանդիպումը՝ երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ:
Քննարկումների արդյունքներով Արարատ Միրզոյանը և Մակա Բոճորիշվիլին հանդես են եկել մամուլի համար հայտարարություններով: Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
«Մեր տարբեր նախարարությունների միջև ուղղակի շփումներն ու համագործակցությունն ամենօրյա բնույթ են կրում: Մեր երկկողմ օրակարգը բազմաշերտ է՝ ընդգրկելով ակտիվ համագործակցություն բոլոր բնագավառներում՝ տնտեսությունից մինչև անվտանգություն, կրթությունից և մշակույթից մինչև զբոսաշրջություն և մարդկանց մինչև կապեր, շփումներ այցելություններ: Այդուհանդերձ, նաև որպեսզի չկրկնեմ գործընկերոջս կողմից թվարկված ոլորտները և իրադարձությունները` կենտրոնանամ մի ուղղության վրա, որը ժամանակակից միտումների պայմաններում ստանում է առավել մեծ կարևորություն, համապատասխանաբար պահանջում է ավելի մեծ ուշադրություն։ Դա փոխկապակցվածությունն է։
Եվ երբ ասում եմ փոխկապակցվածություն, ես նկատի ունեմ թե՛ մակրո, թե՛ միկրո մակարդակներում. մակրո մակարդակում՝ տարածաշրջանում կապուղիների գործարկումը, երկու երկրների միջև տնտեսական ու առևտրային կապերը, իսկ միկրո մակարդակում՝ մարդկանց, անհատների միջև փոխկապակցվածությունը՝ առևտրի, գործարարության, աշխատանքի, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում։ Այս փոխկապակցվածությունն իրապես պահանջված է առավել, քան երբևէ և հանդիսանում է մեր քաղաքացիների բարեկեցության կարևոր գրավական»,- ասել է Միրզոյանը։

The tête-à-tête meeting between the foreign ministers of Armenia and Georgia in Tbilisi was followed by an expanded meeting with the participation of the two countries’ delegations.
And following the discussions, FMs Ararat Mirzoyan and Maka Botchorishvili made statements for the press, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
“The direct contacts and cooperation between our various ministries take place on a daily basis. Our bilateral agenda is multilayered, encompassing active cooperation in all areas — from the economy to security, from education and culture to tourism and people-to-people ties, contacts, visits. Nevertheless, and also so as not to repeat the areas and events listed by my colleague, I will focus on one direction which, under contemporary trends, is gaining greater importance and accordingly requires greater attention: that is interconnectivity.
And when I say ‘interconnectivity,’ I mean both macro and micro levels. At the macro level: the activation of routes in the region, the economic and trade ties between the two countries. And at the micro level: the interconnectivity between people, individuals — in the fields of trade, business, employment, tourism, and domains. This interconnectivity is truly more in demand than ever and is an important guarantee of our citizens’ well-being,” the Armenian FM said.