Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների խումբը 2025թ․ նոյեմբերի 21-ին այցելել է Ադրբեջանի մայրաքաղաք։
Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն,  այցն իրականացվում է ի պատասխան ադրբեջանական պատվիրակության՝ Հայաստանի մայրաքաղաք կատարած ուղեւորության, որը տեղի է ունեցել 2025թ․ հոկտեմբերի 21-22-ին։
Ադրբեջանի եւ Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչները շարունակում են երկխոսությունը խաղաղության օրակարգի շրջանակում, որը սահմանվել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Համատեղ հայտարարության ընդունումից հետո։
Հիշեցնենք, որ Երեւան-Բաքու եւ Բաքու-Երեւան չարթերային չվերթների կազմակերպման համար Հայաստանի կառավարությունը հատկացրել է մոտ 18 մլն դրամ։

A group of civil society representatives of Armenia visited the capital of Azerbaijan, Baku, on Friday.
This visit is taking place in response to an Azerbaijani delegation’s trip to the Armenian capital, Yerevan, which was held on October 21 and 22, APA reports.
Representatives of Azerbaijani and Armenian civil societies continue their dialogue within the framework of a peace agenda established after the joint statement adopted in Washington on August 8.
To note, the Armenian government allocated 17,550,000 drams (approx. US$46,200) to book charter flights between Yerevan and Baku for the aforesaid Armenian group.