Պատմության թանգարանի ցուցանմուշների ցուցադրությունն Ակրոպոլիսում անցկացնելու վերաբերյալ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել։ Այս մասին հայտարարել է Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը՝ արտագնա մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Նրա խոսքով՝ նախատեսվում է ցուցահանդես անցկացնել՝ Բեռլինի թանգարանի հետ համագործակցությամբ: Նշելով Երևանում Ջենիֆեր Լոպեսի համերգի հսկայական հաջողությունը, որին մասնակցելու համար ժամանել էր ավելի քան 15 հազար օտարերկրացի, նախարարը հայտնել է մեկ այլ աստղի մասնակցությամբ այդ հաջողությունը կրկնելու մտադրության մասին. թե ով է լինելու այդ աստղը՝ դեռևս հայտնի չէ: Միևնույն ժամանակ, պատասխանելով այն հարցին, թե որքան միջոցներ են վերադարձվել բյուջե՝ Լոպեսի համերգի համար ծախսված հսկայական գումարի փոխարեն, նախարարը հստակ թիվ չի հայտնել՝ նշելով, որ արդյունքները դեռ վերլուծվում են:
Որևէ կառավարություն մշակույթի համար այնքան չի արել, որքան այս կառավարությունը. համոզված է Ժաննա Անդրեասյանը՝ մատնանշելով թատրոնների շենքային պայմանների վերանորոգումն ու տեխնիկական հագեցվածության ապահովումը: Նրա խոսքով՝ շահել են նաև թանգարանները, որոնք կառավարության ծրագրի շնորհիվ կարողացել են կրկնապատկել ստացված եկամուտները: Նախարարը դրական է արտահայտվել ամանորյա տոների ընթացքում թանգարանների աշխատանքային փորձի մասին. ըստ նրա՝ հունվարի 1-ին և 2-ին գործող 4 թանգարաններում ավելի քան 700 այցելու է եղել: Նա նաև հայտնել է պատմության ու ճարտարապետության հուշարձանների, ինչպես նաև եկեղեցիների վերականգնման շարունակական գործընթացի մասին:

An agreement has been reached to hold an exhibition of exhibits from the History Museum of Armenia at the Acropolis. Zhanna Andreasyan, Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia, announced this during a press Tuesday.
According to Andreasyan, this exhibition is planned to be held in cooperation with the Berlin Museum.
Noting the huge success of Jennifer Lopez's concert in Yerevan, which was attended by more than 15 thousand foreigners, the minister announced their plan to repeat that success with the participation of another star—but who that star will be is not yet known. Also, answering the question of how much money was returned to the state budget of Armenia in exchange for the huge amount spent on Lopez’s concert, the minister did not give a specific figure, but noted that the results were still being analyzed.
The minister spoke positively also about the working experience of Armenia’s museums during the New Year holidays. According to her, there were more than 700 visitors to the four museums that operated on January 1 and 2.
In addition, Andreasyan reported on the ongoing restoration of Armenia’s historical and architectural monuments, as well as churches.