Իրանում ինտերնետ հասանելիությունը կվերականգնվի ամենաուշը հունվարի 23-ին, դրա մասին հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության գիտության, տեխնոլոգիաների և տնտեսության գծով փոխնախագահ Հոսեյն Աֆշինը։
«Ինտերնետը կվերադառնա բնականոն աշխատանքի այսօր, վաղը կամ ամենաուշը շաբաթվա վերջին»,- ըստ Fars գործակալության  ՝ շեշտել է նա:
Ինչպես հաղորդում է ТАСС գործակալությունը, հունվարի 18-ին Google որոնողական համակարգը հասանելի դարձավ Իսլամական Հանրապետության օգտատերերի համար՝ հունվարի 8-ի երեկոյան միջազգային ինտերնետի լիակատար անջատումից հետո։

Internet access in Iran will be restored no later than Friday, the country’s Vice President for Science, Technology, and Knowledge-Based Economy, Hossein Afshin, announced.
“The internet [in Iran] will return to normal operation today, tomorrow, or by the end of the week at the latest,” Afshin stressed, according to Fars news agency.
On Sunday, the Google search engine became accessible again to Iranian users after a complete shutdown of the international internet on the evening of January 8, TASS reports.