«Բուշեր» ԱԷԿ-ի տարհանված աշխատակիցների խմբի կազմում Իրանից Հայաստան ժամանած 175 ռուսաստանցիները երկուշաբթի օրը Երևանից մեկնել են Մոսկվա։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի դեսպանատան մամուլի ծառայությունը։
«Ապրիլի 6-ին «Բուշեր» ԱԷԿ-ի տարհանված աշխատակիցների հերթական խմբի կազմում «Նուրդուզ»/«Ագարակ» անցակետով Իրանից Հայաստան ժամանած ՌԴ ևս 175 քաղաքացի է հատուկ չվերթով Երևանից մեկնել Մոսկվա», — նշված է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ ռուս դիվանագետների և հայ ներկայացուցիչների համակարգված ջանքերի շնորհիվ, Իրանի դեմ ամերիկա-իսրայելական ագրեսիայի սկզբից ի վեր, Հայաստանի միջոցով հայրենիք է վերադարձել ընդհանուր առմամբ 509 Ռուսաստանի քաղաքացի։ «Մեր խորին երախտագիտությունն ենք հայտնում Հայաստանի Հանրապետության իշխանություններին՝ բարյացակամ վերաբերմունքի և «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի աշխատակիցների մուտքն օպերատիվ կերպով կազմակերպելու համար», — նշել են դեսպանությունից։

Another 175 Russian citizens, who arrived in Armenia from Iran via the Nurduz-Agarak checkpoint as part of the next group of evacuated employees of the Bushehr Nuclear Power Plant, departed Yerevan for Moscow on a special flight, the press service of the Russian Embassy in Armenia reported.
It is noted that thanks to the coordinated efforts of Russian diplomats and Armenian representatives, a total of 509 Russian citizens have returned to their homeland via Armenia since the start of the US-Israeli aggression against Iran.
“We express our deep gratitude to the authorities of the Republic of Armenia for their kind attitude and for the prompt organizing of the entry of employees of the Rosatom state corporation,” the embassy added.