Քարոզարշավը վերջին օրերին մի քիչ թեժացավ, բայց դրա հիմնական պատճառը իշխոզ ուժի հիստերիան էր։ Այս մասին հայտարարել է ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի անդամ, պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝ իշխող ուժի նախընտրական քարոզարշավում սկսել են գերակշռել հայհոյանքներն ու վիրավորանքները, անպատասխանատու հայտարարություններն ու ագրեսիան։
«Այս պահվածքը ինքնավստահ ուժի, իր ուժերին հավատացող ուժի, 60 տոկոս ունեցող ուժի պահվածք չէ։ Սա մի ուժի պահվածք է, որը հասկանում է, որ հունիսի 7-ին կարող է իշխանությունը կորցնել, ու հենց այդ ուղով էլ գնում է»,- հայտարարել է պատգամավորը։
Նա նշել է, որ 2021 թվականի նախորդ ընտրություններում իշխող ուժը բազմաթիվ նախընտրական խոստումներ է տվել, սակայն դրանցից և ոչ մեկը չի կատարել։
«Ի՞նչ են նրանք արել անցած 5 տարիների ընթացքում։ Վերջին 5-6 ամիսը մի՛ հաշվեք, երկիրը չպետք է ապրի միայն ընտրությունից ընտրություն, թոշակները չպետք է բարձրանան միայն ընտրությունների նախօրեին։ Այսօր իշխանությունները խոստանում են չեղարկել այս կամ այն օրենքները, ներել քաղաքացիների տուգանքները, բայց ինչո՞ւ այս ամենը չի արվել անցած 5 տարիների ընթացքում։ Ի՞նչ անենք, 6 ամիսը մեկ ընտրություններ անե՞նք, որ մարդկանց համար մի բան անեք», - հարցադրումներով հանդես է եկել Վարդանյանը։
Նա ընդգծեց, որ Հայաստանի ժողովուրդն արժանի է ավելիին, քան այնպիսի կառավարության, որը հիշում է ժողովրդին միայն ընտրությունից ընտրություն։
«Դուք արժանի եք կառավարության, որը պարբերաբար է թոշակներ բարձրացնում, որը աշխատատեղեր է ստեղծում, ճանապարհներ է կառուցում, բայց միևնույն ժամանակ նաև կապահովի ձեր անվտանգությունը։ Դուք արժանի եք մի կառավարության, որը Իլհամ Ալիևի կամակատարը չէ», - հայտարարեց պատգամավորը։
Վարդանյանը նշել է, որ վարչապետը վերջերս իր քարոզարշավի ժամանակ քաղաքացիներին ասել է, որ անձամբ է ստուգել վերջին տարիներին Հայաստանի կողմից ձեռք բերված զենքերը, և որ դրանք աշխատում են։ Դիմելով վարչապետին՝ պատգամավորը հավելել է. «Այ, Նիկոլ ջան, դու ախր զենք ստուգո՞ղ ես, դու զենքից հասկացո՞ղ ես, դու ՀՕՊ-ը հրետանիից տարբերո՞ղ ես։ Դու կարաս ճաշ ստուգես, դու կարաս խոզ խանձես։ Դու «Սու»-ն էլ էիր ստուգել, կրակեցի՞ն էդ Սու-երը»։
Նշելով, որ «Հայաստան» դաշինքն ունի բազմաթիվ հետաքրքիր նախագծեր, որոնք նախատեսված են նախընտրական ծրագրով՝ Վարդանյանն ընդգծել է, որ օգուտ «Հայաստան» դաշինքի տրված քվեն առաջին հերթին նշանակելու է այնպիսի իշխանության ընտրություն, որը չի պայքարի ազգային խորհրդանիշների ու ազգային ինքնության դեմ, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենին չի ազատի պաշտոնից հայկական ջարդերի մասին գիրք նվիրելու համար։
«Սա ձեր ընտրությունն է։ Մենք պետք է կանգնեցնենք հայկական ինքնության դեմ ուղղված այս արշավը, որն իրականացվում է հենց ձեր իսկ փողերով։ Ձեր իսկ վճարած հարկերով նրանք պայքարում են ձեր դեմ։ Եվ սրան մենք պետք է վերջ դնենք հունիսի 7-ին»,- հայտարարել է նա։

Предвыборная кампания в последние дни вошла в фазу жесткого обострения из-за истеричного поведения правящей силы. Об этом заявила член оппозиционного блока «Армения», депутат  Кристине Варданян.
По ее словам, в предвыборной кампании правящей силы стала преобладать ругань и оскорбления, безответственные заявления и агрессия.
«Подобное поведение  не свойственно  силе, которая уверена в том, что получит 60% голосов избирателей. Подобное поведение больше свойственно силе, которая не уверенна в своих позициях и не уверена, что сможет удержать власть после 7 июня», - заявила депутат.
Она отметила, что на прошлых выборах в 2021 году правящая сила дала множество предвыборных обещаний, но не выполнила ни одного из них.
«Что они сделали за прошедшие 5 лет? Последние 5-6 месяцев не считайте, страна не должна жить только от выборов к выборам, пенсии не должны подниматься только лишь накануне выборов. Сегодня власти обещают отменить те или иные законы, простить гражданам штрафы, а почему всего этого не было сделано в течении прошедших 5 лет? Почему это делается исключительно накануне выборов? Мы же не можем проводить выборы каждые полгода только бы они что-то делали для народа?» - задалась вопросами Варданян.
Она подчеркнула, что народ Армении достоин большего, чем наличие власти, которая вспоминает о людях от выборов в выборам.
«Вы достойны власти, которая идет по пути периодического повышения пенсий, создает рабочие места,  строит дороги и наряду с этим обеспечивает вашу безопасность. Вы достойны той власти, которая не является марионеткой Ильхама Алиева», - заявила депутат.
Варданян отметила, что на днях премьер в рамках своей предвыборной акции заявил гражданам, что лично проверял приобретенное Арменией в последние годы оружие, и оно работает. Обращаясь к премьеру, депутат добавила: «Ну какой из  тебя проверяющий? Ты, что, сможешь отличить ПВО от артиллерии? Тебе бы готовность обеда только проверять, ну или там свиней опаливать. Ты и Су проверял, но даже не разобрался, что у них нет ракет».
Отметив, что у блока «Армения» есть множество интересных проектов, которые предусмотрены предвыборной программой, Варданян подчеркнула, что голос в пользу блока «Армения» в первую очередь будет означать избрание такой власти, которая не будет бороться с национальными символами и национальной идентичностью, не будет увольнять с поста директора музея-института Геноцида армян за подаренную книгу о погромах армян.
«Это ваш выбор. мы должны остановить эту кампанию против армянской идентичности которая осуществляется на ваши же деньги. На выплаченные вами же налоги они борются против вас. И этому мы должны положить конец 7 июня», - заявила она.