ԱՄՆ-ի Օկլահոմա նահանգի Թալսա քաղաքի բնակիչ Վիշալ Թհաքարը դատի է տվել իր բժշկին՝ պլաստիկ վիրահատության արդյունքում իրեն առանց քիթ թողնելու համար:
Ըստ ամերիկացու՝ 2006թ. ինքն ամուսնալուծվել էր: Հաղթահարելով ընկճախտը՝ ցանկացել էր կտրուկ փոխել կյանքը եւ դիմել էր պլաստիկ վիրաբույժի: Նա նույնիսկ չէր էլ ենթադրել, որ փոխվելու ցանկությունն իր համար ողբերգություն է դառնալու:
Ըստ տղամարդու՝ Անջելո Քուզալինա անունով բժիշկն իրեն վստահեցրել էր, որ սովորական վիրահատություն է, ոչ մի բարդություն չի առաջանա: Սակայն վիրահատական առաջին միջամտությունից հետո Վիշալն զգացել էր, որ դժվար է շնչում:
«Ես ստիպված էի նրան դիմել տարեկան ութ անգամ, որպեսզի նա շտկեր բոլոր սխալները», - ասում է հիվանդը: Հերթական վիրահատությունից հետո նա արթնացել էր սարսափելի ցավով: Հայելու մեջ նայելով՝ ցնցված Վիշալը հասկացել էր, որ բժիշկն իրեն առանց քթի է թողել: «Քուզալինան ինձ ասաց, որ վարակ է ներթափանցել: Բժիշկը միանգամայն հանգիստ ինձ բացատրեց, որ ինքը որոշել է կտրել քիթս, քանի որ ես անգիտակից էի, իսկ գործել պետք էր արագ», - պատմել է հիվանդը, հաղորդում է Life News-ը:
Վիրաբույժը կտրականապես հերքում է մեղքը եւ փորձում ամեն կերպ խուսափել լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ որեւէ շփումից: Մի քանի ամիս առաջ Թհաքարը լավագույն փաստաբանների է վարձել՝ դատարանում իր իրավացիությունն ապացուցելու համար:

Молодой мужчина Вишал Тхаккар из американского города Талса, штат Оклахома, подал в суд на своего врача, который оставил его без носа после пластической операции.
По словам американца, в 2006 году он пережил тяжелый развод. Справившись с депрессией, молодой человек захотел кардинально изменить свою жизнь, и обратился к пластическому хирургу. Он даже не подозревал, что желание измениться обернется для него настоящей трагедией.
По словам мужчины, доктор по имени Анджело Кузалина заверил его, что обычная процедура не вызовет никаких осложнений. Однако после первого хирургического вмешательства Вишал почувствовал, что ему тяжело дышать.
«Мне пришлось обращаться к нему 8 раз за год, чтобы он исправил все погрешности после пластических операций», - поделился пациент. После очередной процедуры он проснулся с дикой болью. Посмотрев в зеркало, шокированный Вишал понял, что медик оставил его без части лица. «Кузалина сказал мне, что произошло заражение. Врач совершенно спокойно пояснил мне, что он самостоятельно принял решение отрезать мне нос, так как я был без сознания, а действовать надо было быстро», - рассказал пациент, передает Life News.
Сам хирург всячески отрицает свою вину и всеми силами пытается избежать каких-либо контактов с представителями СМИ. Несколько месяцев назад Тхаккар нанял лучших адвокатов, чтобы отстоять свою правоту в суде.