Կանադայի Լյակ-Մեժանտիկ քաղաքն ամբողջությամբ ոչնչացել է հրդեհից այն բանից հետո, երբ ռելսերից դուրս էր եկել նավթ տեղափոխող գնացքը: Սկզբում պայթել էին մի քանի վագոններ, որից էլ կրակը տարածվել էր քաղաքով մեկ:
Դեպքը տեղի է ունեցել գիշերը, զոհերի մասին դեռեւս ոչինչ չի հաղորդվում:
Կանադայում նավթով բեռնված գնացքը դուրս է եկել ռելսերից
Լյակ-Մեժանտիկ քաղաքի բնակչությունը 6 հազար մարդ է, այն գտնվում է Մոնրեալից 250 կմ դեպի արեւելք: Նավթ տեղափոխող գնացքը կազմված էր բեռնված 73 ցիստեռնից: Նրանց մի մասը պայթել է:
Իշխանության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ նավթը հոսել է Շոդյեր գետը: Կրակը հասել է քաղաքի կենտրոն, ավելի քան հազար մարդ տարհանվել է: Քաղաքապետը հայտարարել է, որ քաղաքի կենտրոնն ամբողջությամբ ոչնչացել է, գրում է NEWSru.com-ը:

Центр канадского городка Ляк-Межантик полностью уничтожен огнем после того, как сошел с рельсов состав, перевозивший нефть. О жертвах инцидента, который произошел в час ночи по местному времени, пока не сообщается.
Напомним, перевозивший нефть поезд сошел с рельсов в Канаде и загорелся.
В Канаде сошел с рельсов поезд с нефтью
Городок Ляк-Межантик с населением в 6000 человек расположен в 250 км к востоку от Монреаля. Состав, перевозивший сырую нефть, насчитывал 73 заполненные цистерны. Часть из них загорелась, раздалась серия взрывов. Представители министерства добавили, что нефть попала в реку Шодьер.
CBC передает, что огнем охвачен центр города. На помощь пожарным из Ляк-Межантика прибывает подкрепление из соседних городов. Более 1000 человек были эвакуированы. Мэр города объявил, что центр полностью уничтожен огнем, пишет NEWSru.com.