Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակիցներից մեկը, ով չի ներկայացել, փորձել է քաղաքապետարանի շենքի դիմաց նստացույցի մասնակիցների հետ բանակցել, սակայն վերջիններս բանակցելու առաջարկը մերժել են: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նստացույցի մասնակիցներից Գոռ Առաքելյանը:
Ի դեպ, նստացույցի մասնակիցները երեքն են` Գոռ Առաքելյանը,  Սուրեն Սահակյանը եւ Վահագն Մինասյանը, իսկ մյուսները գալիս են նրանց աջակցելու:
«Մենք ասացինք, որ չենք եկել բանակցելու, այլ հստակ ներկայացրել ենք մեր պահանջները: Եվ երբ կկատարվեն այդ պահաջները նոր միգուցե բանակցենք»,- ասաց Գոռ Առաքելյանը:
Խոսելով նստացույցը խոչընդոտելու փորձերի մասին, նա նշեց. «Ջրցան մեքենաների եւ գազոնը ջրող շիթերի խնդիրն է, որը փորձելու ենք այսօր կարգավորել: Տրանսվիստիտների հայտնի պատմությունն էլ արդեն անցած է: մենք բոլոր դեպքերում պատրաստ են պայքարել մինչեւ վերջ»:
Նստացույցի մասնակիցներից Սուրեն Սահակյանն էլ ավելացրեց, որ անժամկետ նստացույցը չեն դադարեցնելու այնքան ժամանակ, քանի դեռ իրենց պահանջները չեն կատարվել: Ի դեպ, քաղաքապետարանից խոստացել են այսօր նրանց նստարաններով ապահովել, որ գետնին չնստեն:
Իսկ մինչեւ այդ քաղաքապետարանի աշխատակիցները լվանում էին քաղաքապետարանի բակը, ուստի նստացույցի մասնակիցները նստել էին մեքենայի մեջ կամ իրենց բերած աթոռների վրա:
Հիշեցնենք, որ արդեն 4-րդ օրն է, ինչ «Չենք վճարելու 150 դրամ» նախաձեռնության ակտիվիստները քաղաքապետարանի առջեւ նստացույց են կազմակերպել եւ ի թիվս այլոց, որպես առաջնային խնդիր նշվում է տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանին եւ «Երեւանտրանս» ՓԲԸ տնօրեն Միսակ Համբարձումյանին պաշտոնանկ անելու պահանջը:

YEREVAN. – A representative of the Armenian capital city Yerevan Municipality attempted to negotiate with the participants of the ongoing sit-in across the city hall building, but they turned down the offer for talks.
Sit-in activist Gor Arakelyan told the aforesaid to Armenian News-NEWS.am
Incidentally, there are three sit-in participants—Gor Arakelyan, Suren Sahakyan, and Vahagn Minasyan—and many others come to support them.
“We said we did not come to negotiate, but rather we clearly presented our demands. And when these demands are met, only then we may negotiate. We are ready to fight to the end,” Arakelyan said.
In his turn, Suren Sahakyan added that they will continue their sit-in until their demands are met.
To note, the municipality representatives have promised to bring benches for these activists, so they would not sit on the ground.
But until then, the city hall employees were washing the municipality courtyard, and therefore the sit-in participants were sitting either in an automobile, or on the chairs which they had brought.
To note, the activists—who are on the fourth day of their sit-in—have several demands, which include the dismissals of Municipality Transport Department Chief Henrik Navasardyan and Yerevan Trans Company Director Misak Hambardzumyan.