Եղվարդ-Երեւան ճանապարհին հոկտեմբերի 20-ին տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով տուժած դերասան Վարդան Պետրոսյանին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից տեղափոխել են «Սթրես» կենտրոն: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Էրեբունի» բ/կ-ի մամուլի քարտուղար Շուշան Հունանյանը:
Նա նշեց, որ դերասանը հոսպիտալացման կարիք չուներ, այդ պատճառով նրան տեղզափոխել են «Սթրես» կենտրոն: Իսկ թե այնտեղ ինչքան ժամանակ կմնա, դեռ հայտնի չէ:
Նշենք, որ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել էին, որ առկա է Վարդան Պետրոսյանին ձերբակալելու որոշում: Մեր տեղեկություններով՝ նրան այսօր ձերբակալում են: Վարդան Պետրոսյանի առողջական վիճակը վատացել է, նրա մոտ առկա է շնչառության թուլացում եւ ճնշման տատանումներ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, հոկտեմբերի 20-ին խոշոր ավտովթար էր տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 21:20-ի սահմաններում Եղվարդ-Երեւան ավտոճանապարհի 32-րդ կմ հատվածում բախվել են BMW մակնիշի 04 ՍԼ 920 համարանիշի եւ «ՎԱԶ 2121» մակնիշի 870 ՕԼ 64 համարանիշի ավտոմեքենաները: Վթարի հետեւանքով 7 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոցներ, նրանց մեջ էր նաեւ հայտնի դերասան Վարդան Պետրոսյանը: Նրա մոտ առկա էր ներքին արյունահոսություն, լյարդի եւ փայծաղի պատռվածք, փայծաղը հեռացրել են, իսկ լյարդի պատռվածքը կարել են, դերասանն արդեն դուրս է գրվել հիվանդանոցից: «Վազ 2121» մակնիշի մեքենայի ուղեւորներից հորեղբոր որդիներ Էդգար եւ Էդուարդ Հակոբյանները մահացել էին: Այժմ հիվանդանոցում գտնվում է բազմաթիվ կոտրվածքներ ստացած Տաթեւ Հակոբյանը:

YEREVAN. – Renowned actor and comedian Vardan Petrosyan, who was involved in a road accident on October 20, is taken from Erebuni Medical Center to the Stress Center in Armenian capital city Yerevan.
Erebuni Medical Center Press Secretary Shushan Hunanyan told the above-said to Armenian News-NEWS.am.
Hunanyan noted that the actor did not need hospitalization, and therefore he was transferred to the Stress Center. It is yet unknown how long he will stay there.
To note, the Police news service had informed Armenian News-NEWS.am that there is a warrant on Vardan Petrosyan’s arrest.
According to our information, he will be arrested on Wednesday.
Petrosyan’s health had grown worse Wednesday, as he had blood pressure fluctuations and respiratory complications.
To remind, a major accident occurred on October 20 in Kotayk Region. A BMW and a VAZ 2121-model vehicle crashed at around 9:20pm on the Yeghvard-Yerevan motorway. As a result, seven people sustained injuries and were transferred to several hospitals. Among them was famous actor and comedian Vardan Petrosyan, whose liver and spleen had ruptured. His spleen was removed, his ruptured liver was stitched, and he recently was discharged from hospital. As a result of the accident, however, cousins Edgar and Eduard Hakobyan—who were passengers in the VAZ 2121—had died. Tatev Hakobyan remains the sole accident victim who is still hospitalized.