Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ եւ ՌԴ կառավարությունների միջեւ կնքված համաձայնագրերի դեմ դեկտեմբերի 20-ին ԱԺ շենքի մոտ բողոքի ակցիա անցկացնող ցուցարարների հետ զրուցել է ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վահան Բաբայանը։ Նա ասել է, որ ինքը դուրս է եկել ԱԺ-ից, որ կանգնի ժողովրդի կողքին եւ ոստիկանությանը թույլ չտա ապօրինի գործողություններ իրականացնել։
Նա ասել է, որ այս պահին ԱԺ-ում դեռ քննարկում է ընթանում, եւ որ ավելի մեծ թվով քաղաքացիներ պետք է դուրս գան եւ իրենց բողոքի ձայնը բարձրացնեն, քանի որ պատգամավորները չեն կարող միայնակ պայքարել։
Վահան Բաբայանը տեղեկացրել է, որ ԲՀԿ-ն դեմ է քվեարկելու համաձայնագրին։ Ակտիվիստները պատգամավորներին կոչ են արել վայր դնել իրենց մանդատները եւ դուրս գալ փողոց, միանալ իրենց եթե ներսում նրանք ի վիճակի չեն որեւէ բան փոխել։

YEREVAN. – Deputy of Prosperous Armenia Vahan Babayan talked to the demonstrators, who gathered across the Armenian National Assembly) building on Friday in a protest against the Armenian-Russian agreement on natural gas.
Babayan said he would stand next to protesters to prevent police from illegal actions. The MP said the debate continues in the parliament. He urged more protesters to gather near the parliament, since MPs are unable to struggle alone.
Vahan Babayan said Prosperous Armenia would vote against the agreement. In turn, activists called on MPs to give up their mandates and join them in the street.