Կապանի երիտասարդները օգոստոսի 5-ին մոմավառություն են կազմակերպել՝ ի հիշատակ ադրբեջանական դիվերսիոն գործողությունների հետեւանքով զոհված հայ զինծառայողների:
Երիտասարդները կլոր շրջան կազմած մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հայ հերոսների հիշատակը՝ ձեռքներին զոհվածների լուսանկարները:
Նշենք, որ զոհված զինծառայողներին՝ Ազատ Ասոյանին, Արարատ Խանոյանին, Սարգիս Մովսիսյանին, Զորիկ Գեւորգյանին եւ Արամ Գրիգորյանին, հետմահու պարգեւատրել է Սերժ Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին սահմանին լարված է: Ադրբեջանական կողմն ունի առնվազն 25 զոհ եւ 30 վիրավոր:

YEREVAN. – Youth in Armenia's city of Kapan staged a candlelight vigil to commemorate Armenian servicemen killed as a result of Azerbaijan's acts of sabotage.
Young people observed a minute of silence carrying photos of those who gave their life for homeland.
President of Armenia signed a decree to posthumously award Azat Asoyan, Ararat Khanoyan, Sargis Movsisyan, Zorik Gevorgyan and Aram Grigoryan.
Azerbaijan has recently made several reconnaissance attempts at the line of contact, but the adversary was repelled. Official Baku recognized death of over 20 serviceman.