Այդահո նահանգի Pocatello դպրոցում տեղադրված տեսագրանցող սարքերը  դասերից հետո դպրոցի միջանցքներով շրջող ուրվականի են ֆիքսել: Պարանորմալ երեւույթների մասնագետները կարծում են, որ հոգիները պատահական չեն այդ դպրոց այցելում, հայտնում է Mirror-ը:
Ստորեւ հրապարակված կադրերում երեւում է, թե ինչպես  դատարկ դպրոցի միջանցքի պահարանից հանկարծ մարդ հիշեցնող ստվեր է առանձնանում: Դրանից հետո  բոլոր մոնիտորներին պատկերները սկսում են թրթռալ: Ավելի վաղ աշակերտները եւ ուսուցիչները դպրոցի պատերի ներսում  բազմիցս տարօրինակ աղմուկ էին լսել, սակայն մինչեւ վերջերս ոչ մի ապացույց չկար, որ Pocatello-ում ուրվական կա, փոխանցում է Vesti-ն:
Դպրոց հրավիրված «ուրվական որսացողները»  հայտարարել են, որ ուրվականները պատահաբար չեն հայտնվել այնտեղ: Վերջին հարյուր տարվա ընթացքում Porcello-ի տարածքում 6 աշակերտ է մահացել: Հինգ երեխա 1914 թ. դպրոցում բռնկված հրդեհից են զոհվել: Եվս մեկ տղա էլ մի քանի տարի առաջ խեղդվել էր դպրոցի առաջին հարկի լողավազանում:

Камеры наблюдения, установленные в школе Pocatello в штате Айдахо зафиксировали призрака, прогуливавшегося по пустым коридорам учебного заведения после уроков. Специалисты по паранормальным явлениям считают, что духи посещают эту школу неслучайно, сообщает Mirror.
На опубликованных ниже кадрах запечатлено, как от шкафчика, расположенного в опустевшем школьном коридоре, внезапно отделяется тень, напоминающая человеческую. После этого все мониторы охранника начинают мигать. Ранее школьники и учителя не раз слышали в стенах здания странный шум, однако до недавнего времени никаких доказательств того, что Pocatello облюбовал полтергейст, не было, передает Vesti
Приглашенные в школу  «охотники за приведениями» заявили, что призраки поселились в стенах учебного заведения не просто так. За последние сто лет на территории Porcello умерли шесть учащихся. Пять детей погибли в пожаре, охватившем здание школы в 1914 году. Еще один мальчик несколько лет назад утонул в бассейне, который находится на первом этаже школы.