«Միսս Տիեզերք 2015» մրցույթի մասնակիցներն ազգային տարազներ են ներկայացրել: Շոուն անցկացվել է Մայամիում, Ֆլորիդայի միջազգային համալսարանում:
Մրցույթի մասնակիցները ձգտել են առավելագույնս արտասովոր հագուստ ներկայացնել, որպեսզի դրանք տպավորվեն ժյուրիի անդամների մոտ: Օրինակ՝ «Միսս Մեծ Բրիտանիան» բեմ է դուրս եկել թագավորական գվարդիականի համազգեստ հիշեցնող կարմիր կարճ պիջակով, «Միսս Ամերիկան» հանրությանը ներկայացել է հսկայական թեւերով լողազգեստով, իսկ «Միսս Վենեսուելան» տերեւներով, ծաղիկներով եւ թիթեռներով զարդարված զգեստ է հագել: Ռուսաստանը ներկայացնող Յուլիա Ալիպովան ներկայացել է ճերմակ զգեստով՝ զարդարված զմրուխտե եւ սուտակե քարերով:
Ըստ The Daily Mail-ի, համացանցի օգտատերերի շրջանում ամենաշատ հետաքրքրությունն առաջացրել է Կանադան ներկայացնող Շանել Բեքենլեհների կոստյումը: Նա իր հագուստը զարդարել է հոկեյի ձողերով, իսկ նրա մեջքի հետեւում էլեկտրոնային ցուցատախտակ է եղել:

Участницы конкурса «Мисс Вселенная»-2015 показали национальные наряды. Шоу национальных костюмов прошло в Международном университете Флориды в Майами.
Конкурсантки постарались надеть максимально необычные наряды, чтобы запомниться жюри. Например, «Мисс Великобритания» вышла на подиум в коротком красном пиджаке, имитирующем костюм королевского гвардейца, «Мисс США» предстала перед публикой в купальнике с огромными крыльями, а «Мисс Венесуэла» надела наряд, украшенный листьями, цветами и бабочками. Россиянка Юлия Алипова была одета в белое платье, украшенное изумрудами и рубинами, а на ее голове красовался кокошник.
Наибольший интерес у пользователей интернета вызвал костюм Шанель Бекенлехнер (Chanel Beckenlehner), представляющей Канаду. Она украсила свой наряд множеством хоккейных клюшек, а за ее спиной разместилось электронное табло,  сообщает The Daily Mail.