Կանադայի Օնտարիո նահանգի համայնքային անվտանգության նախարարի տեղակալ Մեթյու Թորիգյանի ղեկավարած պատվիրակությունը մարտի 18-ին այցելել է ՀՀ ոստիկանություն, որտեղ ծանոթացել է համակարգում ընթացող բարեփոխումներին:
ՀՀ ոստիկանապետը Վլադիմիր գասպարյանը ներկայացրել է Հայաստանում համայնքային ոստիկանության ներդրման ընթացքն ու արդյունքները: Նոր համակարգի նպատակն է ունենալ ոստիկաններ, որոնք համայնքի անդամ են, աշխատում են համայնքում եւ հանուն համայնքի:
Կանադացի հյուրերը ծանոթացել են ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության պարեկապահակակետային ծառայության գնդի աշխատանքին: Հրեշտակների գումարտակը հասարակական կարգի ապահովման ոլորտում նոր խոսք է ոչ միայն հայ ոստիկանների համար: Հյուրերը ծանոթացել են գումարտակի առօրյային, ցուցադրական վարժանքներին:
Կանադայի Օնտարիո նահանգի համայնքային անվտանգության նախարարի տեղակալ Մեթյու Թորիգյանի ղեկավարած պատվիրակության անդամներն այցելել են նաեւ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:

Делегация, возглавляемая заместителем министра по общинной безопасности штата Онтарио в Канаде Метью Торигяна, посетила Полицию Армении, где ознакомилась с осуществляемыми в системе реформами.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян представил процесс и результаты внедрения общинной полиции в Армении. Цель новой системы – иметь полицейских, которые являются членами общины, работают в общине и ради общины.
Канадские гости ознакомились с работой полка патрульной службы полицейского управления города Ереван. «Батальон ангелов» в сфере соблюдения общественного порядка - новое слово не только для армянских полицейских. Гости ознакомились с буднями батальона, демонстрационными упражнениями.
Члены канадской делегации посетили также мемориальный комплекс жертвам Геноцида армян «Цицернакаберд».