Թուրք հայտնի ռեժիսոր Իսմաիլ Գյունեշի նկարահանած  եւ  Հայոց ցեղասպանությունը ժխտող, 1915-ը պարզապես ընդհանուր ողբերգություն ներկայացնող «Քարավան 1915» ֆիլմի թրեյլերը հայտնվել է համացանցում։
Թուրք ռեժիսորը նշել է, թե իր ֆիլմում ինքը չի փորձում ցույց տալ թե ցեղասպանություն եղել է կամ հակառակը, այլ պարզապես ցույց է տալիս մի կառապանի պատմություն, ում հանձնարարել էին Գիրեսունում ապրող 200 հայերին տեղափոխել Հալեպ, որի ընթացքում կառապանը «անձնվիրաբար» պաշտպանել է իրեն «վստահված» հայերին ավազակների հարձակումներից:
Նա շեշտել է, թե Գիրեսունից Հալեպ գնալու ժամանակ տարբեր վայրերում ֆիլմի հերոսներն ականատեսն են լինելու կոտորածների տեսարանների:
Ֆիլմը Թուրքիայում մեծ էկրան է բարձրանալու հոկտեմբերի 7–ին։ Ֆիլմում նկարահանվել է նաեւ հայ դերասանուհի Ռոզա Հովհաննիսյանը, իսկ երաժշտական ձեւավորումն իրականացրել է Սուրեն Ասատրյանը։

The trailer of Caravan 1915, which denies the Armenian Genocide and presents the 1915s as a general tragedy, has appears on the web. Ismail Gunes, the Turkish director who shot the movie, noted that his movie does not try to show if there took place a genocide or not, but rather tells a story about a coachman who was commissioned to move  200 Armenians to Aleppo, who were living in Giresun. The coachman "devotedly" defends the Armenians "entrusted " to him from the attacks of  bandits.
He said, that the heroes of the movie  become witnesses of massacre at different places on their way from  Giresun to Aleppo.  Caravan 1915 will go on the movie theaters in Turkey on October 7. Among others, an Armenian actress Rosa Hovhannisyan stars the movie. Suren Asatryan is the director of music.