ՊԵԿ-ը պայքարելու է կաշառակերության դեմ: Այս մասին նոյեմբերի 7-ին խորհրդարանում ասել է ՊԵԿ ղեկավար Վարդան Հարությունյանը:
Հարցին, թե ինչպես է կոնկրետ պայքարելու, Հարությունյանը պատասխանեց. «Ինչպե՞ս եմ պայքարելու: Հենց այդպես էլ պայքարելու եմ: Ամեն հարկային տեսուչ պետք է հասկանա եւ պատկերացնի իր տեղամասում խնդիրները: Եվ եթե ինչ-որ տեղ ստվերային բիզնեսի ռիսկեր կան, ես պետք է այդ մասին իմանամ»,- ասել է նա:
«Ինչու՞: Որովհետեւ դա է պահանջում երկրի շահը: Այս առումով մենք պետության անունից բիզնեսի փայատերերն ենք, նրա շահերի արտահայտողը: Եվ եթե ինչ-որ տեղ ստվերային բիզնես է, որը հարկեր չի վճարում, ես պետք է այդ մասին իմանամ, թե որտեղ է այն: Միայն ժամանակ տվեք: Ինչքա՞ն ժամանակ, քիչ»,- ասել է Հարությունյանը:

YEREVAN. – The State Revenue Committee (SRC) of Armenia will fight against corruption, on Monday said Vardan Harutyunyan, its recently appointed chairman, in the National Assembly.
And when asked how exactly he will combat against corruption in the country, he responded: “I will fight [against it] just like that. Each tax inspector [in the country] shall grasp and visualize the problems in his division. And if there are shady business risks somewhere, I need to know about it.”
“Why? Because this is what the interest of the country demands,” added the new SRC chief. “In this sense, we are the shareholders of businesses, the ones that express their interests, on behalf of the state.”