Ինձ ուղղված նամակների թիվն այնքան շատ է, որ եթե 24 ժամ կարդամ, ժամանակը չի հերիքի: Այդ մասին Դիլիջանում ընտրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ պատասխանելով մի կնոջ հարցին:
Կինը հայտնել է, թե իրեն ապօրինաբար դուրս են շպրտել, հիմա էլ քրգործ են սարքել իր դեմ ու մեղադրում են, որ վագոն-տնակումէ ապրում, իսկ իր նամակին կառավարությունից չեն արձագանքել: «Ես ձեզ լսեցի, անձամբ կոնտրոլի տակ կպահեմ այդ ամեն ինչը, բայց ես չեմ խոստանում, որ պատասխանը կլինի այն, ինչ դուք սպասում եք, այլ կլինի այն, որ ես և համապատասխան ատյանները կգտնենք ճիշտ՝ օբյեկտիվորեն»:
Մեկ այլ դիլիջանցի էլ սրտնեղեց, որ նամակ է ուղարկել վարչապետին՝ նրա հետ հանդիպելու խնդրանքով, սակայն կրկին արձագանք չի եղել: Ազատամարտիկը սպառնաց, որ ինքն ընտանիքի հետ պատրաստվում է հեռանալ Հայաստանից: «Գեւորգ ջան, դու հիասթափված ես, նեղված ես: Քո այդ ներքին տրամադրությունը բոլորի վրա մի տարածի, հարցդ կոռեկտ ձևակերպի, ու մի վախացրու, որ գնալու ես երկրից»,- պատասխանել է Կարեն Կարապետյանը:
Հանդիպման մասնակիցները նաեւ հարցրել են, թե որքանով համոզված լինեն, որ Կարեն Կարապետյանը հաջորդ 5 տարիների ընթացքում լինելու է վարչապետը, Կարապետյանը ատասխանել . «Դուք այդ շանսն ինձ պետք է տաք։ Եթե դուք այդ շանսը տաք, դրանից հետո ինձնից կպահանջեք»։

Число адресованных мне писем так велико, что если даже я их буду читать 24 часа подряд, мне все равно не хватит времени. С таким заявлением на встрече с избирателями в Дилижане 18 марта выступил премьер-министр Армении, вице-председатель правящей Республиканской партии Армении Карен Карапетян, отвечая на вопрос одной из местных жительниц.
Женщина заявила о том, что ее незаконно выдворили, сейчас против нее сфабриковали уголовное дело и обвиняют в том, что она живет в домике-вагончике, а на ее письмо в адрес Правительства никто так и не среагировал. «Я вас выслушал, этот вопрос возьму под свой личный контроль. Но я не обещаю, что ответ будет таким, какой вы ожидаете. Я и соответствующие инстанции найдем правильный, объективный вариант», - сказал Карапетян.
Еще один житель Дилижана, азатамартик отметил, что также написал письмо премьер-министру с просьбой о встрече, однако ему никто не ответил. Он подчеркнул, что собирается с семьей покинуть Армению. «Геворг джан, ты разочарован, подавлен. Но не надо распространять свое настроение на всех, корректнее формулируй вопросы, и не пугай тем, что уедешь из страны»,- сказал глава Правительства Армении.
Участники встречи также поинтересовались у Карапетяна, насколько можно быть уверенными в том, что именно он будет премьер-министром страны в ближайшие 5 лет, на что последний ответил: «Вы должны дать мне этот шанс. Если вы его дадите, то после этого можете и требовать от меня».