ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեվեդեւը նախատել է գյուղատնտեսության նախարար Ալեքսանդր Տկաչեւին՝ կառավարության նիստից ուշանալու համար։ Խորհրդակցությունը սկսվել է նախատեսված ժամանակից 13 րոպե ուշ, նշում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Բոլորին, ովքեր չեն մասնակցել Արկտիկական ֆորումին, մեծ արկտիկական ողջույն, բայց դա չի նշանակում, որ կառավարության նիստից պետք է ուշանալ։ Ալեքսանդր Նիկոլաեւիչ, մենք ձեզ սպասում էինք։ Ես երեկ ուշ գիշերն եմ վերադարձել, ես տեղում էի, իսկ ձեզ սպասեցինք։ Լավ չէ։ Զարթուցիչ ձեզ համար միացրեք տարբեր տեղերում», - Մեդվեդեւը նկատողություն է արել Տկաչեւին։
Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ին Արխանգելսկում իր աշխատանքներն է սկսել Արկտիկական IV միջազգային՝ «Արկտիկան-երկխոսության տարածք» ֆորումը։

Глава правительства РФ Дмитрий Медведев отчитал министра сельского хозяйства Александра Ткачева за опоздание на заседание правительства. Совещание, как сообщает ТАСС, началось позже запланированного времени примерно на 13 минут.
«Всем, кто не участвовал в Арктическом форуме, большой арктический привет, но это не значит, что на заседание правительства нужно опаздывать. Александр Николаевич, мы вас ждали. Я вчера вернулся поздно ночью, я вот на месте был, а вас ждали. Нехорошо. Будильник себе ставьте в разные места», - сделал Медведев замечание Ткачеву.
В Архангельске 29 марта начал работу IV Международный арктический форум «Арктика - территория диалога». В этот день президент России Владимир Путин вместе с главой правительства прилетел на архипелаг Земля Франца-Иосифа, где оценил результаты «генеральной уборки» Арктики и осмотрел экспозицию парка «Русская Арктика».