Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մտադիր չէ զբաղվել ադրբեջանական խնձորներով: Մայիսի 9-ին՝ «Հաղթանակ» զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում խնդրի մասին նրա կարծիքն իմանալու լրագրողների փորձին վարչապետը հայտարարեց. «Ես տեղյակ եմ, որ քրեական գործ է հարուցվել»: Դիտարկմանը՝ այդ գործն իր ուշադրության կենտրոնո՞ւմ է, վարչապետն այն կասեցրեց՝ ասելով. «Քրեական գործը իրավապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում է: Դուք պատկերացնում եք, որ ես կբաղվեի 300 կգ խնձորո՞վ»:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում հայտնաբերվել է ադրբեջանական խնձորի ապօրինի ներկրում: Իրավապահ մարմինները պարզում են ապրանքի մատակարարման ուղիները:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян не намерен заниматься азербайджанскими яблоками. В беседе с журналистами в парке победы 9 мая на попытку журналистов узнать его мнение о проблеме премьер-министр заявил: «Я в курсе, что возбуждено уголовное дело».  На уточнение, находится ли дело в центре его внимания, премьер парировал: «Уголовное дело в центре внимания правоохранительных органов. Вы представляете, чтобы я занимался 300 кг яблок?».
Напомним, что в Армении выявлен незаконный ввоз азербайджанских яблок. Правоохранительные органы выявляют пути поставок товара.