Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը  պարզաբանել է, թե ինչու պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ չի կիրառվել կալանքը որպես խափանման միջոց։
«Վարույթն իրականացնող մարմինը գտել է, որ Սեյրան Օհանյանի պարագայում ստորագրությունը չհեռանալու մասին ի զորու է ապահովել նրա պատշաճ վարքագիծը, այդ պատճառով այլ խափանման միջոց չի ընտրվել»,- այսօր՝ հունվարի 28-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սասուն Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրությունը չհեռանալու մասին:

Начальник Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян пояснил, почему в отношении бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна в качестве меры пресечения не применен арест.
«Орган, проводивший разбирательство, считает, что в случае с Сейраном Оганяном подписка о невыезде может обеспечить его надлежащее поведение, поэтому иная мера пресечения не была применена»,- отметил Сасун Хачатрян.
Напомним, что бывшему министру обороны Армении Сейрану Оганяну в рамках дела «1 марта» предъявлено обвинение. В качестве меры пресечения была применена подписка о невыезде.