Անհասկանալի է, թե 10 հազար պետական աշխատողների կրճատումը ինչպես կարող է նպաստել Հայաստանի Հանրապետության շահին։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 5-ին, ԱԺ–ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մարդու իրավունքների հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«10 հազար աշխատողը նշանակում է 10 հազար ընտանիք,  այդքան մարդու կրճատումը անհասկանալի է՝ ինչպես է նպաստելու Հայաստանի Հանրապետության շահին»,–նշեց նա։
Պատգամավորը սա շատ մտահոգիչ է համարում. «Ես սա մտահոգիչ եմ համարում եւ վաղը Աժ–ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ անպայման հարցը բարձրացնելու եմ, գուցե մեր նախարարները ու փոխվարչապետը կունենան իրենց Հայաստանի շահ եւ գործազրկություն ուղիղ կապի բացատրությունը»,–եզրափակեց պատգամավորը։
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ, Հանրապետական կուսակցության նախկին անդամ Արփինե Հովհաննիսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի եւ Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված գրությունը՝ պետական համակարգում աշխատող 10 հազար քաղաքացիների կրճատման հիմնավորումների մասին։ Հովհաննիսյանն այն համարել է շոկային։

I don’t understand how laying off 10,000 public servants can promote Armenia’s interests. This is what Chairperson of the Standing Committee on Human Rights of the National Assembly and Deputy of the Prosperous Armenia Party’s parliamentary faction Naira Zohrabyan told journalists at the National Assembly on 5 March.
The MP says this is very troubling and is planning on raising the issue during the question-and-answer session with government officials at the National Assembly tomorrow.
Former Deputy Speaker of the National Assembly and former member of the Republican Party of Armenia Arpine Hovhannisyan had posted on her Facebook page the letter of Armenia’s Deputy Premier Mher Grigoryan and Finance Minister Atom Janjughazyan addressed to Premier Nikol Pashinyan stating the justifications for laying off 10,000 public servants and considered it shocking.