Գյումրիում տնակային  ավաններ այցելության ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը զայրացավ տնակային ավանի տարածքում կուտակված աղբի համար, հատկապես, երբ նրան բացատրեցին, որ քաղաքապետարանը հաճախակի է աղբահանություն կատարում։
«Ձեր այդ խասյաթին վերջ տվեք, երբ իշխանությունից մարդ է գալիս, սկսում եք բացատրություններ տալ, զիբիլ է, որի մեջ չի կարելի ապրել։ Ուզո՞ւմ եք՝ սա տանեմ էքսպերտիզացիայի՝ կտեսնեք, որ առնվազն վեց ամսվա զիբիլ է։ Ի՞նչ է, դժվա՞ր է՝  հավաքեք, մաքրեք, ինձ համա՞ր եք մաքրելու, ձեզ համար եք մաքրելու»,- նշեց վարչապետը։
Դեռահաս մի պատանի ասաց, որ եթե խումբ կազմվի, ինքը մեծ սիրով կօգնի: Վարչապետն էլ արձագանքեց, որ հենց դու էլ կկազմես այդ խումբը:

Что так трудно все убрать, почистить? Об этом заявил во время посещения кварталов домиков в Гюмри 5 апреля премьер-министр Армении Никол Пашинян, которого вывело из себя скопление мусора на данной территории.
Пашиняну заявили, что мэрия часто убирает мусор. «Прекратите все это: как только приходит человек от власти, сразу же начинаете оправдываться, вот мусор, как можно так жить? Хотите я возьму это на экспертизу и выяснится, что это мусор как минимум шестимесячной давности? Что так трудно все убрать, почистить? Это же вам нужно», - заявил Пашинян.
В ответ на слова премьера один из подростков сказал, что если наберется группа, то он готов этим заняться. Глава кабмина же заметил: «Ты и составь данную группу».