Սահմանադրական դատարանի բակից ոստիկանությունը բերման է ենթակել 1 կնոջ, մյուսին հրավիրել են ոստիկանություն։ Ոստիկանները նշեցին, որ կնոջը բերման են ենթարկել ոստիկանության օրինական պահանջին չենթարկվելու համար։ Ոստիկանության հրավիրված կինը, որը երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներից է, պատմեց, որ բերման ենթարկված կինը իր գլխին է հարվածել ջուր խմելիս. «Կռացա, որ ջուր խմեի, գլխիս խփեց»։
Սահմանադրական դատարանի նիստերի դահլիճում, ինչպես նաև դրսում, որտեղ առավոտից հավաքված են Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները, իրավիճակը մի քանի անգամ լարվել է:
Նշենք, որ ՀՀ սահմանադրական դատարանը գրավոր ընթացակարգով քննում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա` ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածի եւ 135-րդ հոդվածի 2-րդ մասի` Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման միջոց կիրառելու հիմքերի եւ քրեական գործի վարույթը կամ քրեական հետապնդումը բացառող հանգամանքների սահմանադրականության հարցը։
Իսկ ՍԴ բակում ակցիաներ են իրականացնում Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները և ընդդեմ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդես եկողները։

Полицейские со двора Конституционного суда Армении подвергли приводу женщину, еще одну представительницу слабого пола пригласили в Полицию.
По словам стражей порядка, женщину подвергли приводу за неподчинение законному требованию представителей Полиции. Вторая дама, являющаяся сторонницей второго президента Армении Роберта Кочаряна, рассказала о том, что подвергнутая приводу женщина ударила ее по голове, когда она пила воду.
В зале заседаний КС, как и во дворе суда, где с утра находятся сторонники Кочаряна, ситуация менялась несколько раз. Здесь же собрались и противники экс-президента.
Напомним, что Конституционный суд Армении рассматривает на основании обращения второго президента страны Роберта Кочаряна вопрос конституционности статьи 35 и части 2 статьи 135 Уголовно-процессуального кодекса относительно оснований для применения меры пресечения в отношении Кочаряна и обстоятельств, исключающих производство уголовного дела или уголовное преследование.