Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն Արթուր Վանցյանին ես եմ երաշխավորել։ Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։
Նա, սակայն, հրաժարվեց մեկնաբանել Վանեցյանի հայտարարությունը. «Ես ոչ ոքի հայտարարությունը չեմ մեկնաբանում, բայց ԱԱԾ-ն, բանակը այն տեղերն են, որոնց հետ կապված պետք է աշխատենք քիչ խոսել, քանի որ վնաս է մեր երկրին։ Այս բնագավառում ամեն մի խոսքը, ամեն անզգույշ արտահայտությունը հետեւանք է ունենալու»,–նշեց նա։
Հարցին՝ չի՞ փոշմանել Վանեցյանին երաշխավորելու համար, Ցոլակյանը  պատասխանեց. «Գիտե՞ք՝ դա երբ է եղել։ Չէ, ինչի՞ համար»։

Экс-директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна рекомендовал я. Об этом заявил на встрече с журналистами 4 октября глава МЧС Феликс Цолакян.
При этом Цолакян отказался комментировать заявления Ванецяна. «Я не комментирую никакие заявления, но СНБ, армия – это те структуры, по части  которых надо стараться мало говорить, поскольку это опасно для нашей страны. Каждое слово, невнимательное высказывание в этой сфере будет иметь последствия», - заявил Цолакян.
На вопрос, не пожалел ли глава МЧС по поводу рекомендации кандидатуры Ванецяна, Цолакян ответил: «А знаете ли вы, когда это было? Нет, почему?».