Ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար անհրաժեշտ է գործել 2 ուղղությամբ՝ առողջապահություն եւ տնտեսություն: Այս մասին մարտի 26-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը՝ մեկնաբանելով երկրում կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված իրավիճակը:
Պատգամավորի խոսքով՝ պետք է գիտակցել իրավիճակի ամբողջ լրջությունը եւ անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել: «Մենք պետք է ապահովենք ինքնամեկուսացման մեջ գտնվող անձանց անվտանգությունը, ինչպես նաեւ հիվանդացածների: Անհրաժեշտ է նրանց ապահովել անհրաժեշտ բոլոր միջոցներով»,- ասաց Սամսոնյանը:
Իսկ տնտեսության մասին խոսելիս խորհրդարանականը նշեց, որ այս դեպքում անհրաժեշտ է շտապ որոշումներ ընդունել, որպեսզի քաղաքացիների սոցիալական դրությունը չվատթարանա: «Նրանց սոցիալական վիճակից է կախված՝ նրանք հարկեր վճարելո՞ւ են, կոմունալ ծառայությունների ծախսերը վճարելո՞ւ են, թե՞ ոչ»,- նշեց պատգամավորը:

Commenting on the state of affairs in Armenia due to the coronavirus, deputy of the Bright Armenia Party of the National Assembly Ani Samsonyan today told reporters that the country needs to make efforts in the healthcare and economic sectors in order to get out of the created situation.
According to the MP, the government needs to realize the gravity of the situation and take necessary measures. “We need to ensure the safety of people who are self-isolated and of patients. They need to be provided with all the necessary resources,” Samsonyan said.
Talking about the economy, the parliamentarian stated that, in this case, it is necessary to adopt decisions urgently so that the social conditions of citizens don’t get worse.