Հայաստանում վերանորոգել են 460 կիլոմետր ճանապարհ, որից 110 կիլոմետրը՝ սուբվենցիոն ծրագրերի հաշվին։ Այս մասին ապրիլի 7-ին Ազգային ժողովում տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում 2019թ․ կառավարության ծրագրի իրականացման զեկույցի քննարկման ժամանակ հայտարարեց տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
Խոսելով «Հյուսիս-Հարավ» մայրուղու մասին, որը կապում է Վրաստանն Իրանի հետ, նախարարը հիշեցրեց, որ այնտեղ աշխատում էին երկու արտասահմանյան ընկերություններ՝ իսպանական եւ չինական։ «Իսպանական ընկերության հետ համաձայնագիրը չեղարկվել է, եւ այժմ մենք նրանց հետ դատական գործընթացի մեջ ենք գտնվում՝ միջազգային արբիտրաժի շրջանակներում»,- հայտնեց Պապիկյանը։

Armenia has repaired 460 kilometers of roads, 110 kilometers of which were repaired at the expense of subvention programs. This is what Minister of Territorial Administration and Infrastructure Suren Papikyan said during a discussion on the report on implementation of the 2019 Program of the Government held as part of the session of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly today.
Talking about the North-South Road Corridor linking Georgia to Iran, the minister recalled that there were Spanish and Chinese companies working on the project, adding that Armenia has rescinded the contract with the Spanish company and is currently in court with the company.