Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունն իր Youtube-ալիքում տեղադրել է երգ եւ տեսահոլովակ կորոնավիրուսի մասին՝ «Կենտրոնական ռազմական նվագախմբի արտիստները կորոնավիրուսի մասին», որը նվիրված է կորոնավիրուսային վարակի դեմ Ռուսաստանի բնակիչների պայքարին:
«Ստեղծագործական տեսահոլովակում, որը ներառում է վոկալի եւ պարային էպիզոդներ, երգի ու պարի անսամբլի արտիստները կոչ են անում քաղաքացիներին պահպանել անվտանգության պարզ կանոնները եւ չտրտնջալ՝ նստելով տանն ինքնամեկուսացման պայմաններում»,-նշված է ռուսական ռազմական կառույցի ալիքում:
Տեսահոլովակի հիմքում Ալեքսանդր Ռոզենբաումի «Երաժշտական հատուկ ուժեր» երգն է: Անսամբլի մասնակիցները երգի իրենց տարբերակում հիշատակում են արտիստի՝ բժշկության մասնագիտության մասին: «Այս մահացու խաղը կկարողանանք հաղթել միայն երգի եւ ծիծաղի միջոցով: Այդպես է մեզ ասում այդ երգի հայրը, որն, ի դեպ, ռազմական բժիշկ է»,-նշվում է երգի բառերում: Վոկալի մասը կատարել են Կենտրոնական ռազմական նվագախմբի զինծառայողները շրջանային սպայի տան ստուդիայում, իսկ քաղաքացիական արտիստները ձայնագրել են պարային էպիզոդները՝ գտնվելով ինքնամեկուսացված տանը:

Министерство обороны России разместило на своем Youtube-канале песню и клип в исполнении ансамбля песни и пляски Центрального военного округа о коронавирусе «Артисты ансамбля ЦВО о короновирусе», посвященную  борьбе жителей России с коронавирусной инфекцией.
«В творческом видеоочерке, включающем в себя вокальные и танцевальные эпизоды, артисты ансамбля песни и пляски ЦВО призывают граждан соблюдать простейшие правила безопасности и не унывать, сидя дома на самоизоляции», - отмечается на канале российского военного ведомства.
В основе клипа – песня Александра Розенбаума «Музыкантский спецназ». В своей версии песни участники ансамбля упоминают о принадлежности артиста к врачебной профессии. «Выиграть сможем лишь песней и смехом этот смертельный матч. Так говорит нам отец этой песни, кстати, военный врач», - поется в одном из куплетов. Вокальную часть исполнили военнослужащие ансамбля ЦВО в студии окружного дома офицеров, а гражданские артисты записали танцевальные эпизоды, находясь дома на самоизоляции.