Սասուն Միքայելյանի երեկ ամբիոնից ունեցած ելույթը բավականին հստակ էր, նա հիշեցնում էր,թ ե ինչ է տեղի ունեցել նախկինում, ես նրա ասածը  չեմ ընկալել որպես սպառնալիք, երբ նա ասում էր՝ կամ ներողություն պետք է խնդրի, կամ լավ չի լինելու: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 12-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
«Ես դա ընկալել եմ որպես բարոյական դաշտում, որ պարոն Մարուքյանի եղբոր ներողություն չխնդրելը լավ չի անդրադառնալու թե պարոն Մարուքյանի, թե ԼՀԿ հեղինակության վրա: Ես այդպես եմ ընկալել»,-ասաց Մակունցը:
Նշենք, որ  երեկ իր ելույթում «Իմ քայլի» պատգամավոր Սասուն Միքայելյանն անդրադառնալով Էդմոն Մարուքյանի եղբոր գրառմանը, որտեղ նա իրեն հայհոյել էր, հայտարարել է. «Ես չեմ հակադարձի իր բառերով, երիտասարդ, քո մայրն ինձ համար սուրբ է, բայց եթե  դու քո խոսքերի համար ներողություն չխնդրեցիր, դուք գիտեք ես ով եմ, լավ բան չի սպասվում քեզ: Մեծի խորհուրդ եմ տալիս, վեր կենաս աղերսաբար ներողություն խնդրես իմ ծնողից»:
Եթե դու քո խոսքերի համար ներողություն չխնդրեցիր, լավ բան չի սպասվում քեզ. Սասուն Միքայելյանը՝ Մարուքյանի եղբորը

The speech that Sasun Mikayelyan’s gave from the podium of the National Assembly yesterday was rather clear. He reminded us all of what had happened in the past. I didn’t view his speech as a threat when he said nothing good will await the brother of deputy Edmon Marukyan, if he doesen't apologize. This is what head of the My Step faction of the National Assembly of Armenia Lilit Makunts told reporters today.
“Based on my understanding, failure by Marukyan’s brother to apologize to Mr. Marukyan will have a negative impact on Mr. Mikayelyan’s reputation and the reputation of the Bright Armenia Party,” Makunts said.
In his speech yesterday, deputy of the My Step faction Sasun Mikayelyan touched upon Edmon Marukyan’s brother’s post on a social network in which he had used swear words. “I won’t oppose you with the words you used, young man, your mother is sacred for me, but if you don’t apologize for your statement, you know who I am, nothing good awaits you. I recommend that you get up and apologize to my parent.”