Հինգշաբթի առավոտյան ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Ֆորտ Ուերթ քաղաքում Interstate 35W ավտոմայրուղու վրա տեղի է ունեցել մահացու խոշոր ճանապարհատրանսպորտային պատահար, հայտնում է Fox News-ը:
Նշվում է, որ ճանապարհային պատահարի պատճառը մերկասառույցն էր: Իշխանությունները բնակիչներին կոչ են արել տանը մնալ:
Դալասի FOX 4 հեռուստաալիքը հայտնում է, որ 133 ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ճանապարհային պատահարի հետեւանքով զոհվել է առնվազն 6 մարդ: Մոտ 60 մարդ հոսպիտալացվել է մերձակա հիվանդանոցներում:
«Տեսարանը, որն այսօր տեսանք, հավանաբար, նման չէ երբեւէ մեր տեսած ոչ մի բանի, եւ մենք աղոթում ենք Աստծուն, որ այլեւս երբեք նման բան չտեսնենք»,- ասել է Ֆորտ Ուեյթի ոստիկանության պետ Նեյլ Նոաքսը:
Ճանապարհի վրա առաջին վթարը տեղի է ունեցել հինգշաբթի մոտ 06:15-ին, ասել է Նոաքսը՝ հավելելով, որ պատահարի պատճառը մերկասառույցն էր: Ճանապարհային պատահարը ճանապարհի երկայնքով ձգվել է գրեթե մեկ մղոն, հայտնում է FOX 4-ը:
Ճանապարհը, «հավանաբար, օպերատորը պատշաճ կերպով չէր մշակել», ինչն էլ դարձել է վթարի պատճառը, Fox News-ին հայտնել է Տեխաս նահանգի սենատոր Բեւերլի Փաուելը:

Icy conditions in Texas led to a massive pile-up on Interstate 35W in Fort Worth, Texas, USA on Thursday morning and prompted authorities to urge residents to stay home, Fox News reported.
At least six people were killed in the crash, which involved 133 vehicles, FOX 4 of Dallas-Fort Worth reported. About 60 people were transported to area hospitals, the report added.
"The scene we saw today is really, probably, unlike anything any of us have seen, and we pray to God we never see it again," Fort Worth police Chief Neil Noakes told the station. "Our hearts, our thoughts, our prayers go out to everyone negatively affected by this tragic incident."
The first crash in the string occurred around 6:15 a.m. Thursday, Noakes said, adding that ice on the road appeared to be a factor. Crashes stretched for nearly a mile along the road, FOX 4 reported.
The road "may not have been properly treated by the operator," contributing to the crash, Texas state Senator Beverly Powell told Fox News.