Ռուսաստանաբնակ փաստաբան Ալեքսան Խոնդաքարյանն իր վրդովմունքն է հայտնել Մոսկվայում կայացած «Հայ փաստաբանների ասոցիացիայի» անդամների եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման վերաբերյալ:
«Երբ մարդիկ, որոնք այդ ասոցիացիայի կազմում են, հանդիպել են կապիտուլյանտի հետ, որը դավաճանել է մեր Հայրենիքը, որը դավաճանել է իմ Հայրենիքը, իմ Արցախը... Ես որեւէ ընդհանուր բան չեմ ցանկանում ունենալ այդ ասոցիացիայի հետ»,-հայտարարել է նա ֆեյսբուքյան իր էջից եթերում: Նա պատռել է շնորհակալագիրը, որը նրան ավելի վաղ շնորհել էին Ասոցիացիայի կողմից: «Ձեզ պես հայերի շարքում ինձ չեմ ուզում դասել: Ներողություն, եթե ինչ-որ բան այն չէ: Սակայն ես համարում եմ, որ ընդհանուր ինչ-որ բան ունենալ կապիտուլյանտի հետ, առավելեւս, հանդիպել նրան Ռուսաստանի տարածքում եւ ներկայանալ բոլոր հայերի անունից, դա առնվազն ոչ պրոֆեսիոնալ է իրավաբանական տեսանկյունից»,-ասել է Խոնդաքարյանը:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 7-ին Փաշինյանը Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ առաջարկել է քննարկել Հայաստանում նոր ԱԷԿ-ի կառուցումը:

Российский адвокат Алексан Хондакарян выразил свое возмущение в связи с встречей членов «Ассоциации армянских адвокатов» с премьер-министром Николом Пашиняном в Москве.
«После того как люди, которые состоят в этой ассоциации, встретились с капитулянтом, человеком, который предал нашу Родину, который предал мою Родину, мой Арцах... Я иметь ничего общего с этой ассоциацией не хочу», - заявил он в ходе эфира на своей странице в Facebook. Он разорвал грамоту с благодарностью, которую ему ранее вручили в Ассоциации. «К таким как вы армянам, я себя причислять не хочу. Извините, если что не так. Но я считаю, что иметь что-либо общее с капитулянтом, тем более встречаться с ним на территории России и выступать от имени всех армян, это как минимум непрофессионально с юридической точки зрения», - сказал Хондакарян.
Напомним, что накануне в рамках рабочего визита Пашиняна в Москву состоялась его встреча с членами«Ассоциации армянских адвокатов».