Ենթադրում եմ՝ ինչ հարցեր են հնչելու, կխնդրեմ հետեւեք պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրություններին եւ պաշտոնական լրահոսին: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 19-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը՝ հրաժարվելով պատասխանել որեւէ հարցի:
«Իմ դիտարկմամբ օրական պարտադիր կերպով ՊՆ-ն ներկայացնում է իրավիճակը եւ կխնդրեմ բավարարվել դրանով: Շնորհակալություն»,-ասաց նա:
Հիշեցմանը, որ ինքը պաշտպանության փոխնախարարն է եւ կարող է ներկայացնել ՊՆ-ի տեսակետները, Արման Սարգսյանն ասաց. «Ես գիտեմ ես ով եմ, կխնդրեմ հետեւել պաշտոնական լրահոսին: ՊՆ-ն բնականաբար տալիս է ճշգրիտ տեղեկատվություն: Կխնդրեմ առաջնորդվեք տրված տեղեկատվությամբ»:
Նա անպատասխան թողեց դիտարկումը, որ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ կքննարկվի, թե ինչպես է եղել, որ Ադրբեջանի զինուժն անարգել մուտք գործել ՀՀ տարածք:

Предполагаю, какие будут заданы вопросы, следите за сообщениями и официальными новостями Минобороны. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 19 мая заместитель министра обороны республики Арман Саркисян, отказавшись при этом отвечать на какие-либо вопросы.
«Минобороны представляет ситуацию ежедневно, и я попрошу удовлетвориться этим. Спасибо», - заявил Саркисян.
На замечание о том, что он является замглавы МО и может представлять точки зрения данного ведомства, он отметил: «Я знаю, кем являюсь, прошу следить за официальными новостями. МО дает точную информацию. Ориентируйтесь на нее».
На замечание же о том, что глава кабмина Никол Пашинян обещал обсудить вопрос того, как ВС Азербайджана беспроблемно пересекли границу РА, Саркисян ничего не ответил.