Իշխանական թեւի որոշ ներկայացուցիչներ մազոխիզմով են տառապում։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 10-ին, ԱԺ ամբիոնից դիմելով ՔՊ–ական Վահագն Ալեքսանյանին, ասաց «Պատվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
«Պարոն Ալեքսանյան, մեղմ ասած՝ Դուք գերագնահատում եք Ձեր դերը Հայաստանի հասարակական–քաղաքական կյանքում, որովհետեւ 2012թ.–ից ես Հանրապետական եմ, բայց պարզվեց որ Դուք մեր իշխանության թիվ մեկ քննադատողներից եք, սակայն, Ձեր մասին առաջին անգամ լսել եմ 2018–ին։ Նաեւ ոչ թե գերագնահատում եք Ձեզ, այլեւ ստում եք, որովհետեւ Դուք արտերկրում եք եղել, երբ Ձեր ֆակուլտետի դեկանը դեկան է նշանակվել։ Չգիտեմ, թե  Ձեզ հետ ոնց պետք է խոսակցություն ունենար, ու ինքն ասաց, որ նման խոսակցություն Ձեզ հետ երբեւէ չի ունեցել։  Ձեր դիպլոմային աշխատանքը պաշտպանել եք մինիմալ միավորով, այն էլ ոնց որ թե կարգի որոշակի խնդիր կար, որովհետեւ ժամկետները ուշացրել էիք, դրա համար էլ ասում եմ՝ մազոխիզմի խնդիր կա, մի ստիպեք, որ խոսեմ»,– ասաց  Հայկ Մամիջանյանը։
Նշենք, որ ավելի վաղ, ՔՊ–ից Վահագն Ալեքսանյանը դիմելով Հայկ Մամիջանյանին ասել էր, ո 18 տարեկանում  ինքը համագործակցել է ԲՀԿ–ի հետ կապ ունեցող ՀԿ–ի հետ, եւ դրանից առաջ, այդ ժամանակ, եւ դրանից հետո եղել է ՀՀԿ–ի ակտիվ քննադատներից։
«Երեւի այդ պատճառով էր, որ «Հայաստան» դաշինքի ցուցակով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու՝ իմ ֆակուլտետի դեկանն ինձ պարբերաբար կանչում էր իր սենյակ եւ հարցնում՝ էդ մեր նախագահի մասին ինչի՞ ես էդքան բան գրում, բա չես մտածո՞ւմ, որ առաջադիմությանդ վրա կազդի»,– ասել էր Ալեքսանյանը։

Некоторые представители провластного крыла страдают мазохизмом. Об этом заявил 10 августа секретарь парламентской фракции блока «Честь имею» Айк Мамиджанян, обращаясь с трибуны к депутату от правящей партии «Гражданский договор» Ваагну Алексаняну.
«Господин Алексанян, вы, мягко говоря, переоцениваете свою роль в общественно-политической жизни Армении, потому что я с 2012 года республиканец и, как оказалось, вы один из критиков номер один нашей власти, в то время как я впервые услышал о вас в 2018 году. Причем не только переоцениваете себя, но и лжете, потому что во время назначения декана вашего факультета вы были за границей. И потому не знаю, как это он с вами разговаривал, когда сам он утверждает, что подобного разговора с вами у него не было. А вашу дипломную работу вы защитили с минимальным баллом, причем имелась определенная проблема, потому что вы запоздали со сроками, вот почему я говорю, что имеется проблема мазохизма, не заставляйте меня говорить», - заявил Мамиджанян.
Отметим, что ранее Ваагн Алексанян, обращаясь к Айку Мамиджаняну, сказал, что в 18 лет он сотрудничал с одной из общественных организаций, связанной с партией «Процветающая Армения», и до, затем и после этого он был одним из активных критиков Республиканской партии Армении. «Наверное, именно по этой причине кандидат в депутаты, выдвинутый списком альянса «Армения», декан моего факультета периодически звал меня в свой кабинет и спрашивал: «А почему ты столько пишешь о нашем президенте, не думаешь, что это повлияет на твою успеваемость?», - сказал Алексанян.