Այս տարվա սեպտեմբերին Հայաստանում անցկացվելիք «Գրոմ-2021» զորավարժությանը զուգահեռ տեղի են ունենալու տակտիկական հրաձգության մրցումներ։ Այդ կապակցությամբ քրեական ոստիկանության հատուկ նշանակության վարչությունը և մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության բաժինը օգոստոսի 9-ից կազմակերպել են ՀԱՊԿ շրջանակում կայանալիք հատուկ նշանակության ուժերի կազմավորումների ներգրավվածությամբ ուսումնամարզական հավաք: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Ոստիկանությունից:
Հավաքին մասնակցել են ՀԱՊԿ անդամ երկրներից հրավիրված մասնագետներ և Հայաստանի պրակտիկ հրաձգության ֆեդերացիայի հրահանգիչներ, որոնք գործուն աջակցություն ցուցաբերեցին մրցավարական և հրահանգչական անձնակազմի վերապատրաստման, թիրախային իրավիճակների կազմավորման և մրցումներին մասնակից անձնակազմի կողմից տակտիկական հրաձգության առաջադեմ փորձի կիրառման ուղղությամբ:
Ուսումնամարզական հավաքին ներգրավված էին քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, ոստիկանության զորքերի հավաքական թիմերը, ինչպես և Հայաստանի ուժային այլ կառույցների հատուկ գործառույթներ իրականացնող մի շարք ստորաբաժանումներ:

Параллельно с учениями «Гром-2021», которые состоятся с сентябре текущего года в Армении, будут организованы и соревнования по тактической стрельбе. В связи с этим управление специального назначения и отдел боевой и физической подготовки Уголовной полиции с 9 августа организовали учебно-тренировочные сборы формирований сил специального назначения в рамках ОДКБ.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции РА, в сборе прияли участие специалисты, приглашенные из стран-членов ОДКБ, и инструкторы Федерации практической стрельбы РА, которые оказали действенную помощь в вопросе переподготовки судейского и инструкторского состава, формирования целевых ситуаций и применения передового опыта тактической стрельбы личным составом, участвующим в соревнованиях.